В жовтні на Стометрівці урочисто відкрили сонячне дерево. В Департаменті містобудування архітектури та культурної спадщини порадували франківців – «дерево» не тільки служитиме пристроєм на сонячних батареях для зарядки мобільних телефонів та планшетів, але й роздаватиме безкоштовний WI-FI.

Повідомили і вартість проекту – 50 тисяч гривень (разом зі встановленням та гаранитійним обслуговуванням), пишуть Версії.

Втім, як зазначав мер Руслан Марцінків, жодної копійки бюджетних коштів витрачено не було – все профінансували меценати.

Уже через кілька тижнів вандали повиривали дроти для зарядки. Втім у мерії кілька місяців не могли визначитись, кому ж передати на баланс “елемент благоустрою”, щоб сонячне дерево врешті відремонтували.

Нещодавно замість довгоочікуваного ремонту оригінальна хай-тек конструкція з сонячними батареями отримала табличку: “Встановили в рамках програми “Івано-Франківськ – місто для життя” за підримки Руслана Марцінківа“.

Уже через кілька тижнів вандали повиривали дроти для зарядки. Втім у мерії кілька місяців не могли визначитись, кому ж передати на баланс “елемент благоустрою”, щоб сонячне дерево врешті відремонтували. Замість ремонту кабелів для зарядки гаджетів хай-тек конструкція з сонячними батареями отримала “презентаційну” табличку, де вказано хто сприяв встановленню сонячного дерева.

Проте невдовзі табличка зникла. А хай-тек конструкцію так ніхто і не відремонтував.

Тож, тепер диво-дерево несе лише естетичну функцію – заряджати гаджети нема чим.