Національна комісія, що здійснює регулювання у сфері енергетики (НКРЕ) України, з 1 липня знижує граничні ціни на газ для бюджетних організацій і промислових споживачів на 1,4%, або на 50 грн/тис. куб. м до 3,459 тис. грн/тис. куб. м.

Відповідні постанови №753 та №752 НКРЕ прийняла на засіданні 27 червня.

Востаннє комісія переглянула тарифи для промспоживачів у грудні 2011 року, підвищивши їх на 3,8% з 1 січня 2012 року.

Тариф вказано без ПДВ, збору до затвердженого тарифу на газ у вигляді цільової надбавки, тарифів на транспортування, розподіл і постачання газу за регульованим тарифом.

Як повідомлялося, раніше НКРЕ вперше за останні 7 років вирішила підвищити в 4,4 разу тарифи “Укртрансгазу” (оператор газотранспортної системи, – ред.) на закачування та відбір газу з підземних сховищ (ПСГ), а також у 2,5 разу – на зберігання газу.

Нагадаємо, Національна комісія держрегулювання енергетики не має наміру підвищувати тарифи на електроенергію й газ для населення.

Додамо, що підвищення цін на газ для населення і ПЕК є ключовою умовою відновлення співпраці з МВФ. Зокрема, Фонд вимагає від уряду вирішити в середньостроковій перспективі проблеми дефіциту коштів НАК «Нафтогаз України».