В Україні готуються змінити адміністративний територіальний устрій, пишуть Версії.

За проєктом навого адмінтерустрою на Прикарпатті передбачено п’ять районів, серед який немає Верховинського. він за планом має стати частиною Косівського району.

Гуцули з цим не згідні, тож збираються 14 липня на площі перед Верховною Радою виступити проти ліквідації Верховинського району.

Обіцяють це зробити гучно: з трембітами і троїстими музиками. Подробицями поділився голова Верховинської РДА Іван Шкіндюк.

“14 липня 2020 року о 10.00 год в місті Києві на площі біля Верховної Ради України Верховинська районна рада спільно з громадськістю проведе виїзну сесію, на якій буде розглянуто питання щодо збереження Верховинського району як окремої адміністративно-територіальної одиниці. Запрошуємо Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-Міністра України Дениса Шмигаля, Голову Верховної Ради України Дмитра Разумкова, усіх народних депутатів України, жителів міста Києва та України.
Верховинці проведуть мирну акцію, всі учасники будуть одягнуті у гуцульський стрій, гратимуть троїсті музики та трембіти. Закон говорить, що відстань від населених пунктів до адміністративного центру має бути не більше 60 км., а доїзд – до 60 хвилин. Як нам бути і жити, коли в разі ліквідації району і об’єднання з Косівським районом відстань для більшості жителів району становить від 60 до 100 км. через погані дорогі і які високо в горах взагалі відсутні, а доїзд до міста Косова від 2 до 5 годин У нас дисперсна (розкидана) форма поселення. Чому нас не чують!? чому хочуть знищити гуцульський субетнос!? Хто перед собою поставив таке руйнівне завдання!?
Ми за реформи, але реформи для людей! Ми вижили під час окупації Австро-Угорської імперії, Польської, Німецької, Московської, чому нас зараз хочуть знищити!?
Почуйте “SOS” гуцулів Верховинщини! Врятуйте і підтримайте нас. Хай Господь Бог дасть розум і мудрість усім нам!”, – йдеться в дописі.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!