Як це зробити – Версії розкажуть.

Найперше, що потрібно – це обрати авто, яке вас цікавить, орієнтуючись на власний бюджет. Зробити це можна на американських сайтах-аукціонах (для прикладу – https://www.iaai.com або https://www.copart.com ). Там є різний вибір авто: повністю списані, повернуті з викрадення, взяті у лізинг, здані в обмін на нові моделі і машини після ДТП.

Наш постійний читач поділився з редакцією своїм досвідом купівлі автомобіля. Каже, орієнтувався на американське авто, адже, воно набагато якісніше, ніж його аналоги, зібрані для Європи. Обрав для себе автомобіль 2016 року випуску з пробігом в 15 тисяч кілометрів. Щоправда, після незначного ДТП.

Участь в аукціоні

Придбати авто на аукціоні можна самостійно, зареєструвавшись на сайті. Проте, це коштуватиме немалих для України грошей та й не кожен розбереться з нюансами участі у торгах. Можна звернутися за допомогою до, скажемо так, «українських агентів», які забезпечать доставку автомобіля в Україну, за потрібною вам адресою. Але так ви значно переплатите за свою покупку. Найкраще, зв’язатися з «американським агентом», найчастіше – це мігранти з України. Вони займаються питаннями аукціону, роблять ставки, доставляють автомобіль зі стоянки в порт, оформляють необхідні документи, зв’язуються з українським брокером для розмитнення автомобіля в Україні.

В середньому, авто, починаючи з 2015 року, з пробігом до 30 тисяч кілометрів можна придбати за ціною від 3000 доларів США. Ще 600 доларів вартуватиме податок за авто та 250 доларів – послуги «американського агента». Також потрібно буде надіслати агенту скан-копії вашого паспорта та ідентифікаційного коду. Крім того, потрібно оплатити доставку автомобіля до порту (бл. 400 доларів. Чим ближче до портового міста буде знаходитися стоянка з обраним вами авто, тим дешевшим буде його транспортування. Це питання варто проговорити з вашим «американським агентом») та доставку машини в Україну (Одеський порт) – 650 доларів.

Пливтиме ваша покупка поромом близько двох місяців. Про це вам «американський агент» надішле коносамент – товаророзпорядчий документ, що видається морським перевізником вантажу його відправнику, що засвідчує прийняття вантажу до перевезення і містить зобов’язання доставити вантаж до пункту призначення і передати його одержувачу.

Авто вже в Україні

По прибуттю, автомобіль повинен «вистоятися» кілька днів на стоянці в Одесі в черзі на розмитнення. Вартість одного дня 100 гривень. В цей час вам потрібно оплатити послуги брокера – здебільшого це 700 доларів США та сплатити мито (в залежності від пошкоджень автомобіля та «роботи» брокера ціна коливається в районі 50 тисяч гривень). Сплатити мито можна з Івано-Франківська банківським переказом.

Всіма питаннями щодо розмитнення автомобіля займається брокер.

Тепер потрібно визначитися: або ви самі поїдете в Одесу за авто чи наймете евакуатор (послуги евакуатора з Одеси до Івано-Франківська вартують бл. 300 доларів). Якщо оберете другий варіант – потрібно оформити на нього нотаріальну довіреність на отримання авто (250 гривень).

Далі – ремонт автомобіля та фарбування. Як правило, придбані автомобілі на аукціоні мають пошкодження після ДТП. Проте, не варто спішити замовляти нові деталі, так як часто американці складають запчастини до купленого вами авто у ваш багажник. Це приємний бонус. Також зазвичай ви отримуєте авто, з повним баком американського пального.

Увага! Після розмитнення вам дається 10 днів для пред’явлення транспортного засобу підрозділу ДАІ МВС України, який відповідно до законодавства, зніме його з обліку для реєстрації у десятиденний строк. Якщо ви знаєте, що не вкладетеся у ці терміни, так як авто можливо ще перебуватиме на ремонті, потрібно взяти на СТО довідку про завершення ремонту авто з датою. Так у вас знову у запасі буде 10 днів на реєстрацію автомобіля.

Наступним кроком є проходження сертифікації автомобіля. Сертифікат відповідності призначений для визначення країни-походження автомобіля, зазначення відповідності авто нормам Євро, підтвердження того факту, що ваше авто може безпечно експлуатуватися на дорогах України та внесення іншої супровідної інформації. В Івано-Франківську сертифікат на американське авто вартує близько 7000 гривень.

 Після цього можна приступати до державної реєстрації в сервісному центрі МВС (близько 4 тисяч гривень).

Авто тепер офіційно ваше і готове для законної їзди українськими шляхами (не скрізь, на жаль, є дороги).

«Автомобіль зі США привабив ціною, а головне якістю. Про це свідчить значна відмінність у деталях ходової, які в американській моделі набагато міцніші, ніж в аналогічній серії європейських авто. Це засвідчує їхню кращу експлуатацію. А також в таких машинах комфортніший, як на мене, салон та більший вибір комплектації. Крім того, такий спосіб купівлі дозволяє придбати майже новий автомобіль: можна натрапити на машину з пробігом всього кілька миль (1 миля = 1,6 кілометра, – ред.) з мінімальними ушкодженнями, а то й без них», – розповів Версіям власник автомобіля, придбаного в США.

аукціонні авто із США

PS. При купівлі авто зі США можна замовити послугу CARFAX – звіт про історію американського транспортного засобу, де будуть засвідчені всі нюанси експлуатації авто з моменту виїзду його з салону. Вказують навіть гарантійні заміни мастил, а також участь у ДТП. Вартість послуги коливається в районі 20 доларів США.