Нагадаємо, що з листопада 2015 року військова прокуратура Західного регіону проводить розслідування в рамках кримінального впровадження №42015140400000153 від 20.11.2015 за підозрою в привласненні бюджетних коштів виділених на спорудження фортифікаційних споруд в зоні АТО, пише Євген Гапич.
Тож 21 липня 2016 року Департамент захисту економіки Нацполіції України опублікував сенсаційне повідомлення щодо цієї справи:
«Оперативники Управління захисту економіки (УЗЕ) у Івано-Франківській області викрили корупційну схему чиновників ОДА. Під час будівництва фортифікаційних споруд у Донецькій області вони привласнили понад 5 мільйонів гривень з бюджету. До схеми також були залучені і комерційні структури, через які в подальшому їх і “відмили”. Бюджетні кошти через фіктивні фірми переводились у готівку, яка розподілялась між всіма учасниками схеми», — йдеться у повідомленні на офіційному сайті Національної поліції, пише Євген Гапич.
За інформацією Версій, в результаті розслідування були проведені обшуки у головних фігурантів справи. Під час обшуків виявили не лише документи, печатки суб’єктів господарювання та паспорти фізичних осіб, а й зброю, набої до неї та гранати. Тобто, крім покарання за економічні злочини, учасникам схеми загрожує ще й відповідальність за статтею 263 ККУ «Незаконне поводження зі зброєю».
Утім, підозру пред’явлено не було. При тому, що слідство триває вже більше року.
Загалом же «схема» виглядала наступним чином:
Керівництво Івано-Франківської ОДА, а переважно перший заступник голови ОДА Сергій Басараб, надсилали листи лісовим господарствам, керівникам РДА та міст, а також приватним фірмам з проханням сформувати та направити до місця виконання робіт мобільні бригади для будівництва фортифікаційних споруд, при цьому вони мають їх забезпечити паливом, їжею, інвентарем, відрядними та в подальшому виплатити їм заробітну плату.
До прикладу, Тисменицька РДА своїми розпорядженнями №241, №245 та №262 в червні-липні 2015 року виділила 54 тис. гривень на перевезення будівельників для будівництва фортифікаційних споруд.
Також й інші керівники РДА Прикарпаття на своїх офіційних сайтах браво рапортували про те, що виконали свій обов‘язок і відправили будівельників в зону АТО для зведення оборонних споруд.
«На сьогодні східні області потребують не лише бійців, є велика необхідність в робочій силі. Таким чином наші краяни протягом певного періоду на Донбасі виконуватимуть роботу з облаштування фортифікаційних споруд. За сприяння районної влади, підприємців, керівників управлінь та промислових підприємств району чоловіків забезпечено транспортом та необхідними інструментами, продуктами харчування, засобами гігієни та багато іншими речами», – з повідомлення заступника керівника апарату райдержадміністрації Івана Бурія на офіційному сайті Надвірнянської РДА.
В цей самий час, ТОВ «Глобалкарпати-Еко» в актах виконаних робіт відображало всі роботи, як виконані товариством особисто та спокійно отримувало з держбюджету кошти. До оборудки були залучені також інші наближені до заступника керівника Івано-Франківської ОДА фірми (“БРАТИ КІП”).
Далі, через інші комерційні структури (ТОВ «ТВС-ІФ», ПП «Пром-Авто», ПП «Руно-Вест») залишалось шляхом конвертації “освоїти” виділені державою бюджетні кошти.
Загалом на будівництві фортифікаційних споруд в зоні АТО було задіяно понад 200 мешканців Івано-Франківщини. Було таким чином освоєно близько 40 мільйонів гривень! (до слова, не зважаючи на всі ці оборудки, влітку 2015 року Івано-Франківська область була серед гірших за темпами виконання робіт).
Ні для кого не секрет, що неофіційно відповідав за фортифікаційні споруди особисто тодішній заступник голови ОДА Сергій Басараб. Він же і “піарився” на цій темі.
Також, ні для кого не є таємницею, що всупереч розслідуванню Військової прокуратури Західного регіону України, яке триває вже понад рік, підозру нікому так і не пред’явлено. Ні в рамках статті ККУ по економічних злочинах, ні по статтях, передбачених ККУ за незаконне зберігання зброї, яку знайшли при обшуках.