Зовсім недавно мною була оприлюднена отримана оперативним шляхом інформація про домовленості лідера ВО «Свобода» Тягнибока з Олексієм Фурманом щодо надання останньому місця в Парламенті в обмін на якісь матеріальні блага.

В інформації я згадав бізнес Ігоря Мірошниченка, колишнього спортивного коментатора, а нині народного депутата.

Демократично налаштована громадськість сприйняла матеріал в штики. Не може бути, щоб у Ігоря мався ресторанний і готельний бізнес, це неможливо. Нісенітниця, замовлення Партії Регіонів, наклеп. Окремі коментатори написали, що «це смішно». Що ж, пропоную посміятися разом.

Перш за все, мене зацікавило заяву про те, що Ігор Мірошниченко розплатився з Олегом Тягнибоком за місце в списку джипом Toyota Sequoia.

У свій час в бесіді зі мною Юрій Михальчишин, нині – нахабний і радикальний нардеп від «Свободи», а тоді виглядав інтелігентним львівським хлопцем, скромним і начитаним, пішов від відповіді на пряме запитання «звідки у Тягнибока ця машина?» Він лише згадав про загадкових «друзях». Тепер відомо ім’я цього друга – Ігор Мірошниченко.

Насправді те, що у Мірошниченко казна-звідки з’явилася машина вартістю майже в 100 тисяч доларів, для журналістів було секретом Полішинеля. Одного джипа йому здалося мало, і він прикупив також BMW X5.

Відомо, що Ігор Михайлович трудився на посаді прес-секретаря Національної збірної України з футболу. Ймовірно, зарплата, виплачувана Суркісом, дозволяла йому придбавати такі авто? Можливо. Та тільки авто він придбав не раніше 2008, а в 2008-му він з хлібною посадою вже розпрощався.

Питання «звідки?» Закономірно впирається в питання про наявність джерел доходу, тобто, бізнесу. Однак, як випливає з декларації, поданої кандидатом у народні депутати на виборах-2012, у Ігоря Мірошниченка дохід в 2011 році склав 20250 гривень. Менше, ніж у середньостатистичного київського двірника.

Я ж стверджував, що у полум’яного борця з «жидами» мається готельний та ресторанний бізнес. Він, зрозуміло, людина недурна, тому оформлені підприємства на найближчих родичів. Точно за тією ж схемою, якої дотримуються настільки нелюбимі ВО «Свобода» корупціонери з партії влади.

Повернемося до Мірошниченка. Мою статтю прочитали, і пішла реакція на неї. Відреагував Олексій Фурман, лідер «свободівців» Вінничини.

Інтерв’ю Фурмана центральний сайт «Свободи» не розмістив, і на те є свої підстави – в матеріалі є пара крамольних висловлювань.

«Наскільки я знаю, то у Мирошниченко у власності є невеликий готель, але він не займається ресторанним бізнесом».

Ключова фраза Фурмана – «у власності». Ймовірно, саме цей готель приносив Мірошниченко колосальний дохід у 1800 гривень щомісяця? Можливо, Мірошниченко просто забув вказати його в декларації про доходи?

Відкриваємо новина Інтерфакс-Україна

Читаємо:

«Співвласнік київського пабу-ресторану De Kindrat, спортивний журналіст и телеведуча Ігор Мірошниченко розповів …»

Виявляється, є-таки ресторан, і називається він De Kindrat. Це, звичайно, до справи не відноситься, але про даному закладі є всього два цікавих відзиву на спеціалізованому сайті.

Розташований ресторан у Києві, за адресою вул. Маршала Гречка, 5. За тією ж адресою знаходиться і готель. Та сама «маленький готель», про яку згадав Фурман. Називається вона NyvkyPLAZA і виглядає ось так.


А прожиють в цьому в готелі російські актори Батурин, Горюшин, Прокоп’єв, Бабенко, Климова і Сафонов. Російських ми ненавидимо, але гроші на них робимо, причому, цим пишаємося.

Є по вулиці Гречка, 5 і ресторан Laterrass, про який Фурман, так само як і про пабі De Kindrat, можливо, не знає. Або робить вигляд, що не знає. Ігор Мірошниченко наявність ресторану не заперечує, а наявність готелю не заперечує Фурман. Виходить, є і те, і інше.

Ось готель зсередини, а також інтерв’ю з її власницею, в якому вона охоче рекламує Затишний готель.

Нікого власниця не нагадує? Підкажу. Це Тетяна Михайлівна Мірошниченко, рідна сестра нашого героя.

Мої джерела, близькі до керівництва ВО “Свобода” інформують також про наявність у Мирошниченко декількох точок громадського харчування в інших регіонах України, зокрема, в Кіровограді.

У США при підозрі політика в корупції до розслідування підключається спеціальна прокурорська служба, яка з’ясовує походження капіталів … його родичів. В Україні ж достатньо оформити свій бізнес на дружину, сестру, престарілу бабусю і з чесним обличчям заявити «я не маю жодних активів!»

Виходить, Олексій Фурман у своєму спростуванні моєю інформацією трошки прибрехав. Ну, а там де маленька брехня, там слід шукати і велику. Так все ж – звідки у Ігоря Мірошниченка готельний та ресторанний бізнес? І чи не пора борцю з пам’ятниками Леніну чітко висловитися з цього приводу, а не звалювати все на «провокації» і «заказуху влади»?

Анатолій Шарій, спеціально для polemika.com.ua