На дострокових виборах до Верховної Ради України в обласному центрі Прикарпаття перемогу отримали “Слуга народу” – 25,61%; “Голос” – 18,41%; “Європейська Солідарність” – 17,46%. ВО “Свобода” – 12,07%; ВО “Батьківщина” – 9,67%. і відображає загальноукраїнську картину уподобань виборців, пишуть Версії з посиланням на  Фіртку.

Такий результат виборів експерти називають прогнозованим.

“Результат виборів очікуваний, бо прогнозувався результатами соціологічних опитувань. Особливо це стосується лідерів виборчих перегонів. Він є відповіддю на соціальні очікування щодо нових політичних сил та нових облич при владі”, – говорить експерт, кандидта політичних наук Ігор Доцяк.

Натомість ці вибори показали і те, що у традиційно патріотичному та європейськи орієнтованому Івано-Франківську защораз все більше з’являється прихильників таких політичних сил, як “Опозиційна платформа – за життя” – 2440 – 3,11% голосів франківців , “Партія Шарія” 640 голосів – 0,81%., “Опозиційний блок” – 406 (0,51%) голосів.

Виключно міграційними процесами дану ситуацію пояснювати не варто. Це, за словами експертів є свідченням розчарування виборців у національно-демократичних силах, що окрім риторики не виходять за рамки власних інтересів.

“Прикарпаття давно вже неоднорідне у виборчих симпатіях. Міграційні процеси, незадоволення суспільною ситуацією, значна кількість внутрішньо переміщених осіб, протестні настрої назагал впливають на вибір. Є певне розчарування в національно-демократичних силах, що зупинились та рівні патріотичної риторики, а в соціальній практиці діють у корисливих особистісних та групових інтересах”, – коментує ситуацію Ігор Доцяк.

Ще цікавішим є той факт, що швидше за все, і партія Шарія і Опоблок вже незабаром фінансуватимуться з державного бюджету, як такі партії, які згідно закону, отримали більше 2% голосів на виборах до Верховної Ради.