На пенсію за вислугу років виходять ті, хто може через складність або специфіку виконуваної роботи втратити професійну працездатність раніше, ніж зазвичай виходять на пенсію. Наприклад, балерини або пілоти, пишуть Версії з посиланням на “Слово і діло”.
Часто після виходу на пенсію за вислугу років людина продовжує працювати на іншій посаді до загальноприйнятого пенсійного віку. Наприклад, балерина стає викладачем танців і працює до віку звичайних пенсіонерів.
Треба зазначити, що показник середньої зарплати, який враховується при нарахуванні різних пенсій, неоднаковий.
Призначення пенсії за віком настає після досягнення 60 років і при наявності страхового стажу не менше 27 років.
Людина може перейти з одного виду пенсії на інший з дня подачі заяви. У її пенсійному мають бути документи про страховий стаж, заробітну плату та інші.
При переведенні з одного виду пенсії на інший застосовується показник середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення попереднього виду пенсії.
Отже, при переході з пенсії за вислугу років на пенсію за віком застосовуватиметься показник середньої заробітної плати, який враховувався під час призначення пенсії за вислугу років, збільшений на коефіцієнти підвищення показника (1,17 і 1,11).
Українці, які працювали в особливо шкідливих і важких умовах праці, мають право на пенсію за віком на пільгових умовах. При цьому треба уважно прораховувати коефіцієнти і порівнювати, яка виплата буде більш вигідною.
Максимальний розмір пенсії для українців становить близько 17 тис. грн. Щоб її отримати, зарплата має бути майже в 4,8 раза більша за середню.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!