Загроз для населення і об’єкту внаслідок пожежі на Карпатнафтохімі немає – УДСНС

 За словами посадовця, пожежу в корпусі 425 цеху піролізу, компримування та поділу пірогазу виробництва “Етилену та поліетилену ТзОВ “Карпатнафтохім” на вул. Промислова, яка розпочалася вчора о 21.08, повністю ліквідовано,, пишуть Версії з посиланням на “Вікна”.

Рятувальники з Галича, Долини, Івано-Франківська, Рожнятова, Войнилова і Бурштина повертаються в місця постійного перебування, зазначив начальник Калуського МРВ УДСНС Василь Микитин.

На екстреному засіданні міської комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій наголосили: небезпеки для калушан немає, жодна людина не постраждала.

В Івано-Франківську відбулася прес-конференція, на якій розповіли деталі виникнення та гасіння пожежі.

Перший заступник УДСНС в області Ігор Оксентюк повідомив, що пожежа, ймовірно, виникла через розгерметизацію труби з нафтопродуктами. Він додав, що впродовж останніх п’яти років завод не функціонував і лише нещодавно відновив діяльність. З 3 по 14 грудня на підприємстві працювала інспекція, за підсумками якої склали понад 10 протоколів і близько 80-ти приписів. Зокрема, установка не була обладнана автоматичною системою оповіщення про пожежу.  На час початку пожежі в установці знаходилося більше ста тонн нафтопродуктів.

“Більше десяти чоловік понесли адмінвідповідальність про недотримання пожежної безпеки. Ще близько 70 питань мають бути вирішенні, в основному у лютому”, – зазначив перший заступник УДСНС в області Ігор Оксентюк.

Рятувальники додали, що провели дослідження повітря в селі Мостище, куди йшов дим від горіння – перевищеного вмісту шкідливих речовин там не виявили, інформує “Галка”.

Прес-конференція щодо пожежі на калуському заводі "Карпатнафтохім". Головне управління ДСНС в області,Івано-Франківськ, вул.Франка,6

Опубліковано UA: Карпати Неділя, 13 січня 2019 р.