montian tetiana

Також юрист розповіла про численні погрози, які надходять до неї особисто через ведення цієї справи.

Тетяна Монтян відзначила, що судячи з тієї інформації, яку вона промоніторила через ЗМІ, в СБУ на сьогодні не має жодних доказів у справі стосовно журналіста Руслана Коцаби.

«114-та стаття – взагалі реальний цирк, бо там суб’єктом може бути виключно іноземець. Та й по 111-й статті треба мати залізобетонні докази щодо виконання завдання іноземного суб’єкта. Не менш проблематично виглядає і питання щодо доказу того факту, що зібрані з метою передачі дані дійсно містили державну таємницю. Хочу нагадати, що висновок про наявність відомостей, що містять державну таємницю, дає експерт СБУ на підставі переліку РПВДТ (ред.. Розгорнутий перелік відомостей, що містять державну таємницю)», – заявила Тетяна Монтян.

http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/z0902-05/print1398182540155081

«Що стосується ст. 114-1, то ще на стадії ухвалення цього маразму Головним науково-експертним управлінням ВРУ зазначалося, що “…викликає певні зауваження і пропозиція проекту щодо доповнення чинного КК статтею 114-1 “Перешкоджання законній діяльності Збройних сил України та інших військових формувань”. Зокрема, дещо сумнівним є пропозиція про віднесення злочину, передбаченого статтею 114-1 (у редакції проекту), до злочинів проти основ національної безпеки України (розділ І Особливої частини КК), адже об’єктом його посягання буде не національна безпека України як така, а законна діяльність Збройних Сил України та інших військових формувань, до якої відноситься, зокрема, й господарська діяльність (див. статтю 14 Закону України “Про Збройні Сили України” та Закон України “Про господарську діяльність у Збройних Силах України”); …у проекті відсутні положення про зміни до КПК України, якими, зокрема, мала б визначатись підслідність злочину, передбаченого запропонованою у проекті новою статтею 114-1″. Не кажучи про те, що Збройні сили незаконно приймають участь в АТО, адже вони призначені лише для військових дій із зовнішнім агерссором! Відповідний закон, аби “залатати” цю “дірку”, валились у серпні 2014 року, але – і досі немає механізму реалізації цього закону!», – зазначила юрист.

Таким чином, на думку правозахисника, виходить, що ніяких злочинів Руслан не вчиняв, і справа проти нього – «це доволі тупий спосіб залякати інших людей, посіяти в суспільстві атмосферу страху та пригніченості, а також ненависті до “інакодумства”.

Щодо числених погроз у тому числі і від деяких іванофранківців Тетяна Монтян відповіла коротко: «Зрозуміло, що я не боюсь. Не на ту нарвалися».