«Це не судовий процес, це просто тримання людини в тюрмі під приводом того, що нам треба допитати дуже багато свідків, але всі вони кажуть одне і те саме і нічого з того, що вони кажуть, не стосується суті обвинувачення, яке висувається Русланові. Ми це розцінюємо як свідоме затягування процесу, порушення норм Європейської конвенції про розгляд справи в розумні строки. Крім того, йому постійно продовжують запобіжний захід на підставі того, що статті, за якими його обвинувачують, входять у перелік, визначений частиною 5 статті 176 КПК України, тобто статті, за якою можливе лише утримання під вартою і ніякі альтернативні заходи», – сказала Монтян у коментарі Радіо Свобода.

За її словами, захист вважає, що сама наявність цієї статті в Кримінальному процесуальному кодексі України є порушенням норм і практик Європейської конвенції і рішень, які неодноразово виносилися Європейським судом з прав людини, щодо того, що сама по собі тяжкість звинувачення не може бути підставою для такого запобіжного заходу, як тримання під вартою.

«Україна має нести відповідальність за те, що тут існує така норма, і за те, що Руслан став жертвою цієї норми і що суд автоматично продовжує йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою вже майже рік», – заявила Монтян.

На засідання прийшли троє свідків з п’яти. Судове засідання тривало менш як годину. Попереднє, заплановане на 1 жовтня, через відсутність конвою не відбулося.

Наразі у справі опитали 33 свідків з 58. Наступне судове засідання заплановане на 26 листопада.

Коцабі інкримінують державну зраду, умисні дії, спрямовані на перешкоджання законній діяльності Збройних сил України. Раніше він неодноразово публічно виступав проти проведення в Україні чергової хвилі мобілізації і закликав її бойкотувати.