Закарпатцю загрожує до 12 років тюрми за підпал «Долини нарцисів ...

Поліція повідомила про підозру в умисному підпалі «Долини нарцисів», що розташована в Карпатському біосферному заповіднику, 49-річному мешканцю міста Хуст, пишуть Версії з посиланням на Zaxid.net.

«У ході досудового розслідування встановлено, що хустянин 27 березня 2020 року, проходячи по території заповідника, умисно підпалив суху траву та покинув місце злочину. Тоді вигоріло близько 6,5 га сіножатей. Уже наступного дня, побачивши, що вигоріла не вся, на його думку, суха трава, він повторно підпалив сухостій. У результаті на охоплених пожежею 2,5 га території заповідника знищено квіти білоцвіту весняного, які занесені до Червоної книги України», – повідомила 10 квітня прес-служба прокуратури Закарпаття.

Сума заподіяних заповіднику збитків становить майже 650 тисяч гривень. Невдовзі підозрюваному мають обрати запобіжний захід. Йому загрожує від 5 до 12 років ув’язнення.

«Долина нарцисів» – заповідний масив, що розташований в урочищі Кіреші за 4 км на схід від міста Хуст Закарпатської області. З 1992 року перебуває у складі Карпатського біосферного заповідника, що входить до міжнародної мережі біосферних резерватів ЮНЕСКО. Її площа – 256,5 га.

«Долина нарцисів» є унікальним ботанічним об’єктом, де розташована найбільша в Середній Європі ділянка нарциса вузьколистого. Популяція збереглася з післяльодовикового періоду і має реліктовий характер, а сам нарцис вузьколистий занесений до Червоної книги України. «Долина нарцисів» вже неодноразово страждала від паліїв сухої трави.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!