Президент Зеленський пропонує змінити Конституцію і запровадити інший територіальний устрій

З цього приводу вони на сесії звернулися до голови ВРУ Дмитра Розумкова.

Йдеться про проект Закону України “Про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади)” номер 2598.

Депутати висловили стурбованість щодо закритості процесу його підготовки та поспіху з його прийняттям. В зверненні йдеться про те, що до розробки документу не було залучено представників органів місцевого самоврядування, пишуть Версії.

“Остаточний документ змін до Конституції України став відомий лише після оприлюднення на сайті парламенту, що не дало можливості отримати детальні висновки щодо цього документу. Тривогу викликає намагання через префектів фактично централізувати владу, наділивши їх функціями, які впливатимуть, а вірніше подавлятимуть усі галузі муніципального життя: місцевих фінансів, публічних закупівель”, – заявив Руслан Марцінків.

Відтак, франківські депутати вважають, що законопроект змін до Конституції України щодо децентралізації влади потребує серйозного доопрацювання та широкого громадського обговорення. В іншому випадку, відзначають депутати, це загрожує узурпацією влади та ліквідацією місцевого самоврядування.

“Закон дуже важливий для органів самоврядування, він буде розглядатися наступного тижня у ВРУ. За проектом префект може відсторонити голову чи депутата міської ради чи скасувати рішення ради. Це не такі прості зміни. Це зміна нашого устрою держави і коли він виноситься без обговорень перед святами, це може мати погані наслідки для держави”, – підсумував мер.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!