Коли мова заходить про безпеку, то тут є багато різноманітних моментів. І серед них часто йдеться про безпеку помешкання. Тоді важливо звертати увагу на багато речей. Важливими серед них є замки.
Наразі існує багато механічних механізмів запирання. Але в них є один великий мінус: до них до всіх можна підібрати відмичку. Так, іноді доводиться підбирати її довгий час, що для зловмисників неприйнятно, але багато людей вирішує не ризикувати. Саме для них вигадано сучасне рішення – електромеханічний замок. До нього просто неможливо підібрати відмичку.
Способи ідентифікації користувача
У даного роду механізмі класичної механіки немає. Так, є механізм запирання, але приводиться в дію він після отримання певного роду сигналу. І вже він запускає двигун, котрий приводить у дію язичок, що відповідає власне за запирання. Але щоб сам замок зрозумів, чи той це користувач, чи ні, є кілька способів ідентифікації. Серед них – наступні:
- Дистанційне відкривання за допомогою брелока. Інший варіант – звичайний пульт. У даному випадку радіосигнал із пульта чи брелока йде на приймач, що розташований на замку, мікропроцесор його обробляє. Якщо сигнал правильний, то йде інший сигнал – уже на двигун, котрий відмикає сам замок.
- Спеціальна картка. На двері біля замка є спеціальний слот, а на картку певним чином нанесено магнітний код. Тобто унікально намагнічена стрічка. У електронний центр механізму запирання введений даний код у якості зразка. Той самий слот на двері – в ньому знаходиться зчитувач. Саме він і співставляє код на картці з оригіналом, котрий програмно введено до замка. Якщо код правильний, то механізм відкривається.
- Унікальний код. Тут усе просто: є клавіатура, з неї треба ввести унікальний набір цифр. Оригінал також програмно зашивається при виготовленні системи до механізму запирання. Далі також просто: введений код порівнюється з оригіналом. Якщо все правильно – механізм відчиняється. Якщо ні – то не відчиняється.
- Біометрика. Існує два варіанти: або відбитки пальців, або сітківка ока. В обох випадках сканери різні. У першому треба буде притиснути палець до спеціальної пластини. Сканер зчитає відбитки пальців. Якщо вони співпадуть із тими, котрі введені до програми замка з самого початку, то двері відчиняться. Коли мова заходить про сканування сітківки ока, то сканер тут інший. Він з певної відстані зчитує малюнок сітківки та відчиняє чи не відчиняє двері.
Також популярним методом відкриття є сигнал зі смартфона чи планшета.
Елементи, котрі впливають на вибір електромеханічного механізму запирання
До них належать такі:
- Виробник. Це стандартно. Люди шукають там, де якісніше, і виробник відіграє тут дуже важливу роль.
- Тип замка. Вони можуть бути накладними та врізними. Накладний менш ефективний проти зловмисників, адже його, навіть електронний, можна з легкістю знищити. Із врізним так не вийде.
- Метод ідентифікації користувача. Про них уже написано вище. Кожна людина має свій улюблений метод, тут залежить лише від покупця.
Загалом електромеханічні замки – це сучасне рішення.
Реклама