Запрягайте, хлопці, коней! Українські селяни придумали незвичний спосіб розчищання снігу (фото)

Збиті з дощок сани трикутної форми тут називають “плугом”, , пишуть Версії з посиланням на газету Експрес.

Запрягають у нього двох коней і щоранку проорюють сніг. Коли діти до школи ідуть, а дорослі на роботу — уже і стежки прочищені.

“У нас при сільраді завжди був кінь. Колись вже думали його продати, але нинішній голова вирішив, хай буде на господарстві. І добре зробив! — сміючись, розповідає Михайло Русин, їздовий, що сумлінно виконує цю роботу.

Чоловік каже, що центральні дороги від снігу очищають районні дорожники. Йому ж залишаються пішохідні стежки та центр селища. До комунального коника в пару бере ще й свого власного.

На роботу їздовий виходить удосвіта — приблизно о п’ятій ранку. На весь маршрут витрачає три години. Зрідка, каже, буває, що виїхати треба двічі на день. Михайло Русин додає, що приємно, коли односельці йому дякують за роботу.

Проміняти своїх вірних помічників на більш сучасну техніку чоловік, схоже, не дуже й хотів би. А от тим, хто сидить удома та нарікає на нерозчищені вулиці, радить брати приклад з Рожнятова. “Нема біди — лише треба щось робити”, — переконаний їздовий.

Фото Михайла Клюса