В Україні з 1 січня 2019 року хочуть підняти тариф на світло ...

12 квітня Буславець склала новий прогнозний баланс по енергетиці, за яким атомники повинні будуть зупинити три блоки-мільйонники на 2-3 місяці, і скоротити виробництво на семи, що залишаються працювати, повідомляють “Букви”.

За даними Енергоатому на 30 квітня у зв’язку з балансовими обмеженнями в енергосистемі, енергоблок №2 Запорізької АЕС виведено у резерв. Ще на двох – доба планового ремонту.

Зазвичай щоліта в Україні працює 10 з 15 енергоблоків, а зараз буде тільки 7.

В результаті Енергоатом отримає мінус 7 млрд кВт-год виробітку за підсумками року. При тому, що електроенергія атомки найдешевша і йде на споживання населення. Також з неї виплачується компенсація за зеленим тарифом, який дуже високий.

Тарифи на світло можуть зрости завдяки Ахметову - ЗМІ

“Державний Енергоатом не може бути дійною коровою для приватних інтересів.

Цими вихідними вперше відбувся прецедент – у зв’язку з низьким споживанням електроенергії, обмежили вироблення виключно атомних блоків Енергоатому. Раніше на вихідні 4-5 квітня, 11-12 квітня і 19 квітня обмеження стосувалися, як атомних блоків (продають електроенергію) за 70 копійок, так і виробників по “зеленому” тарифу (4-5 грн.). А в ці вихідні вперше за квітень всі обмеження поклали тільки на Енергоатом.

Я розумію позицію, коли у зв’язку з проблемами в країні та економіці всі потроху “затягують паски”. Але коли всі проблеми скидаються на державний Енергоатом, а приватних це не зачіпає, то це називається приватизація прибутків і націоналізація збитків. Або хтось вважає, що відмовлятися від дешевої електроенергії по 70 коп в такий важкий період – це державницька позиція?”, – заявив голова Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Андрій Герус.

За підрахунками співробітників Енергоатому, його збитки складуть 6,3 млрд грн.

Виходить, щоб дати компаніям Ахметова заробити, в сплячку відправляють державний Енергоатом, йдеться у публікації.

До серпня ДТЕК матиме можливість нарощувати обсяги продажів на штучно звільненому полі.

До цього споживач не платив реальну ціну за “зелену” енергію, її оплачували за рахунок перепродажу електроенергії Енергоатому. Але тепер цієї енергії буде на чверть менше, а значить не виключено, що рятувати Ахметова від збитків буде населення.

Конкуренція обмежується. Енероатом – це ж дешевший конкурент ДТЕК. Саме Енергоатом обвалив ціни восени минулого року. Ціна для населення може зрости, повідомляє видання.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!