Тарас Масляк розповів про ситуацію із коронавірусом в Центральній ...

 

Отже робота під час карантину продовжується: ми приймаємо нових пацієнтів, іншим продовжуємо лікування, а здорових – виписуємо.

Ситуація насправді є частково напруженою, бо кількість пацієнтів не зменшується.
За минулу добу (ургентну зміну лікарні) поступило 28 пневмоній. З них 10 пацієнтів із позитивним результатом на COVID-19.

На даний момент в лікарні перебуває 186 пацієнтів із пневмоніями, з них 81 пацієнт із позитивними результатами на COVID-19.
А також уже прийшли результати аналізів на ПЛР, підтвердження отримали 34 пацієнти.
Тепер справді можна не критикувати, а висловити повагу на швидке реагування уряду та губернатора області Івано-Франківська на потребу проведення аналізів на ПЛР для нашої області.

Також варто відзначити, що уряд швидко відреагував і на потребу у медикаментах, які зазначені у протоколах: тепер ми забезпечені необхідними препаратами для якісного лікування, а також влада забезпечила нас і засобами індивідуального захисту і надала 1500 швидких тестів на COVID-19 для ЦМКЛ.
Така швидка реакція справді тішить. І безумовно, було б дуже добре, якби ті медики, які працюють в часи пандемії і ризикують своїм життям та життям своїх рідних, все ж отримали обіцяні 300% надбавки до окладу. Тоді б весь медичний персонал справді відчував, що про них дбають.

Окремо хочу висловити подяку ДУ Івано-Франківському обласному лабораторному центру МОЗ України, а основне – директору Савчуку Русланові, бо проведення аналізів на ПЛР виключно для нашої області дасть чіткість на дану ситуацію. Ми розуміємо, що виконання аналізів на цілу область дає велике навантаження на весь персонал, тому ми ставимося із розумінням до певних затримок. Але це також повинні розуміти наші громадяни: аналізи так швидко не робляться, тому ставтеся будь ласка із терпінням та повагою до мед персоналу, а не звинувачуйте нас у тому, що ми штучно відстрочуємо відповіді на ваші аналізи.
Мова іде також і про швидкі тести на COVID-19: вони не проводяться за 2-3 хв, а 30-90хв залежно від кількості поступлених пацієнтів. Швидкі тести означає, що вони проводяться швидше, ніж ПЛР-аналіз. Ці тести ми робимо всім 100% пацієнтам, які поступають із пневмоніями та іншими показами. Якщо в лікарні є 186 пацієнтів, то ми усім їм проводили швидкий аналіз на коронавірус. А тепер усім їм ми будемо мати можливість зробити аналіз на ПЛР.

Ставтеся із повагою до мед працівників, розмійте, що ми є одні, а вас багато! Тому майте терпіння та повагу до нас, – написав Тарас Масляк.

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!