Івано-Франківський окружний адміністративний суд призупинив дію рішення Центральної атестаційної комісії про службову невідповідність заступника начальника ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області Василя Віконського займаній посаді і звільнення із посади.

Про це пишуть Версії з посиланням на Курс.

Сьогодні колегія суддів Івано-Франківського окружного адмінсуду провела засідання щодо забезпечення позову у справі скасування висновку рішення Центральної атестаційної комісії від 14 червня про невідповідність займаній посаді і звільнення із посади через службову невідповідність заступника начальника ГУ Національної поліції в Івано-Франківській області Василя Віконського.

На судове засідання не з’явилися представники Національної поліції та Центральної атестаційної комісії, які виступають відповідачами у справі. Позивач Василь Віконський не заперечував щодо розгляду справи за їх відсутності, і колегія суддів розпочала засідання без відповідачів.

Вивчивши суть позовної заяви, колегія суддів, враховуючи, що оскаржуване позивачем рішення атестаційної комісії може призвести до звільнення із займаної посади Василя Віконського, ухвалила за необхідне призупинити дію рішення Центральної атестаційної комісії від 14 червня про невідповідність Василя Віконського займаній посаді до прийняття постанови у цій справі.

Василь Віконський запевнив, що комісія прийняла суперечливе рішення, не врахувавши багато деталей, які б могли вплинути на висновки комісії.

“Комісія прийняла неоднозначне рішення, кількість голосів розподілилася 50 на 50, і згідно із законом мені як керівнику мала б бути запропонована посада з меншим обсягом роботи, якщо вже комісія вважає, що з обсягом роботи я не справляюся, – говорить Василь Віконський. – Комісія не взяла до уваги послужний список, те, що я є учасником бойових дій, брав участь у звільненні Слов’янська, Краматорська, Вуглегірська, брав участь у боях в Дебальцевому, тренував людей. На посадах в УМВС і уже в Нацполіції отримав позитивні характеристики, з боку керівників як нашої поліції, так і Головного управління ніколи не було ніяких ні зауважень, ні стягнень”.

Згідно  з положеннями атестувати заступника начальника Управління Національної поліції в Івано-Франківській області Василя Віконського мав заступник начальника напрямку превентивної діяльності, але він був відсутній і функціональні обов’язки голови комісії на себе перебрав заступник голови комісії. Який у підсумку, при рівному голосуванні 4 “за” залишення на посаді або підвищення та 4 “за” звільнення із займаної посади прийняв одноосібне рішення про невідповідність Василя Віконського займаній посаді.

“Люди, які мають навики у професійній діяльності не з охорони громадського порядку, а в слідчому управлінні, інспекції з особового складу, не можуть в повному обсязі мене оцінити. Кожна людина знає свій напрямок роботи, а  всі напрямки ніхто не може знати”, – зауважив Віконський.

Віконський зазначив, що обговорення його як кандидата на роботу в Національній поліції тривало всього 10 хвилин. При тому, що атестація інших працівників поліції тривала годину – півтори.

За словами Василя Віконського, мотивацією для такого рішення атестаційної комісії стало нібито незнання ним наказів.

“Я, як і будь-яка людина, і судді в тому числі, читаю закони, немає такого у законі про Національну поліцію, що керівник повинен знати усі статті закону напам’ять – говорить Віконський. – Керівник повинен знати, де знайти, у якому номері і якими нормативними документами він має керуватися”.

За інформацією КУРСу, атестацію також не пройшли начальники Калуського та Івано-Франківського відділів поліції ГУ НП в Івано-Франківській області Василь Маківничук таРостислав Прокопчук. Їх забракували після проходження детектора.