Побувавши на підприємстві можна почути багато цікавих історій від старожилів. Але окрім розповідей тут зберігається і ряд цінних речей. Серед них старовинна бочка та пляшка для пива. Ніхто не може сказати скільки років цим атрибутам, проте навіть старожили в один голос кажуть, що від коли вони працюють на заводі від того часу ці речі тут.

Зберігач фондів Центрального державного архіву у м. Львів Олексій Оніщук переконаний, що дубова бочка, яку зберігають на заводі була виготовлена приблизно після 1918 року. Про це свідчить напис польською мовою. Якщо б ця бочка була виготовлена за австрійських часів, то напис був би інший. Навіть з цього напису важко сказати, хто на той час був власником заводу. Важливо, що скоріш за все у ній зберігали не пиво.

Олексій Оніщук, зберігач фондів Центрального державного архіву у м. Львів

«По розмірах бочка замала для пива, скоріш за все тут зберігали ром, який варили на заводі. Вона дубова і має боковий корок, що характерно для даного напою. Тут ще мала б бути підставка, на яку ставили бочку, щоб виливати напій», – зазначає Олексій Оніщук.

Як відомо, свого часу у Калуші була винокурня, в одному приміщенні варили пиво, в іншому виготовляли вино та ром. Пляшка, яку можна побачити на заводі виготовлена тоді, коли власниками підприємства були Шпіндель і Мільштайн, тобто десь до початку 20 століття.

Географія виготовлення пляшок була велика і їх замовляли там де було зручно, ця могла бути виготовлена у Жовкві. Калуське пиво у таких пляшках возили не тільки в різні міста України, а й за її межі. До початку 1914 року воно було навіть у королівському дворі Відня. Тепер такі пляшки можна побачити навіть на польських аукціонах.

ТОВ “Калуш Бровар Дистриб’юшен” – одне з найстаріших пивоварних підприємств України, яке виробляє продукцію під торговою маркою «EXPORTOWE» . Виробничі потужності розташовані в місті Калуш, Івано-Франківської області. Перші архівні документи, які свідчать про існування у місті Калуш пивоварного виробництва датуються щонайменше 1565 роком. Саме тому і продукція найдавнішої  броварні Галичини – натуральна, виготовлена за традиційними рецептами та класичною технологією парового варіння і лагерного добродження.

Броварня варить світлі,темні і напівтемні сорти пива які розливає в скляні, пластикові пляшки і металеві кеги. Продукція реалізовується по всіх регіонах України.

kalushbrovar.com.ua