За останніми даними, лише в Рогатинському районі небезпечна рослина охопила понад 120 гектарів землі, і незважаючи на всі зусилля тамтешніх мешканців, продовжує широким фронтом наступати на регіон.  

Таке масове поширення «зеленого окупанта» стурбувало депутатів облради. Мовляв, такими темпами «джунглі» борщівника незабаром повністю заполонять область і тоді викорінити рослину буде неможливо.

«Ми уже кілька років безуспішно боремося з борщівником Сосновського, – зазначив на сесії депутат облради від ВО «Свобода» Володимир Семко. – Наприклад, у Рожнятівському районі за два попередні роки до цього активно залучалися навіть бійці МНС. Але борщівник все ще росте. Останніми днями до цієї боротьби долучаються всі, хто зареєстрований у центрі зайнятості. Але ефективність цієї роботи дуже мала».

Як вихід із ситуації, у своєму запиті до ОДА Володимир Семко запропонував вдатися до підмоги науковців. Місцеві обранці підтримали ініціативу.
Нагадаємо, що кампанія зі знищення отруйних рослин на Івано-Франківщині почалася лише у 2011 році, хоча росте борщівник тут вже близько 30-ти років.