Процеси урбанізації й відсутність необхідної інфраструктури спонукає людей покидати села. 30 років тому село Паляниця, яке зараз процвітає, теж було на межі вимирання.
Про це в ефірі Суспільного Карпати розповів Ігор Мельничук, виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.
Він підкреслив, що для того, аби землі сільських територій не занепадали варто розробляти схеми планування територій й визначати зони пріоритетного розвитку. Поштовхом для цього стане те, що з першого січня ОТГ перейдуть на прямі міжбюджетні відносини.
“Землі без людей нічого не варті. За будь-якою землею повинні бути люди. З досвіду скажу, що нема таких громад, де б нічого не було для інвестиційного й економічного розвитку. Потрібно розгледіти, які саме землі, ресурси й люди повинні бути інтегровані для того, щоб запрацювала економіка території. Необхідно також розробити стратегію. Ми своїм громадам пропонуємо це робити на сім років. Є програмний період регіонів Європейського Союзу. Зрештою за таким програмним періодом здійснюється весь рух коштів. Маючи унікальні скарби, а ми вважаємо, що такі є в Карпатах, – це і культурна й природна спадщина, які роблять ці території перспективними”, – відзначив Ігор Мельничук, виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття.
Експерт підкреслив, що зараз Матеївецькій об’єднаній територіальній громаді за рахунок секторальної бюджетної підтримки Європейського Союзу реалізовують туристичний проект по частині території ОТГ, яка дещо відділена від центру.
“Нам вдалося туди залучити грант, щоб провести ряд заходів з ідентифікації лікувально-оздоровчого туризму, мережування і побудови інфраструктури”, – додав Ігор Мельничук.
Крім того, в Україні діє ряд державних програм, які на умовах співфінансування чи залучення коштів інвесторів можуть допомогти розвитку сільських територій.
Більше у програмі Тема дня.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!