Звичайні гардини все рідше обирають при дизайні сучасних інтер’єрів. Частіше віддають перевагу більш практичним та зручним рішенням: рулонним шторам чи жалюзі. Вони доступні на ринку у великому різноманітті кольорів, тож можна обрати варіант для будь-якого дизайну. Проте, коли стоїть питання вибору, недовго й розгубитися. Крім кольору зазвичай виникає дилема, що ж обрати для дому: жалюзі чи рулонні штори. Обидва варіанти мають свої плюси та відмінності. Варто з ними детально ознайомитися, аби не розчаруватися у виборі.
Особливості рулонних штор
Під цим терміном мається на увазі спеціальна конструкція з пластмасового валу та полотна. Вона кріпиться на раму. Управління полотном виконується при допомозі ланцюжка. Щоб закрити чи відкрити штору достатньо за нього потягнути.
В якості полотна може бути використана спеціальна цупка тканина, бамбук чи навіть провощена бумага. Проте найбільш популярні саме рулонні штори з тканини. Текстильне полотно практичне, стійке до зносу, довговічне. До того ж тканинні рулонні штори представлені у великому асортименті варіантів дизайну. Широкий вибір їх представлений в інтернет-магазині Sunset, де можна замовити продукцію ведучих європейських виробників.
Серед переваг рулонних штор відмітимо:
- простоту у використанні. Якщо конструкція встановлена правильно і без перекосів, то ризик того, що вона «заїсть» майже відсутній;
- надійність. Конструкція включає в себе небагато рухомих деталей, тож вірогідність поломки мінімальна;
- широка варіативність дизайну. В продажу є однотонні штори та з візерунками. Замовити можна також полотно блєк-аут;
- практичність. Тканинне полотно оброблене спеціальною пропиткою, тож його можна періодично протирати вологою губкою.
Проте, варто відзначити і певну особливість рулонних штор – відсутність можливості регулювання освітлення. Зробити напівтінь (як з жалюзі) не вийде. Можна лише піднімати їх до певного рівня, чи опускати.
Жалюзі: особливості та переваги
Ці конструкції відомі на ринку вже давно. Жалюзі широко використовують у дизайні приміщень різного призначення: житлових, офісних, комерційних, суспільних тощо. Вони думають вертикальні та горизонтальні, різної довжини та з різною шириною ламелей. Самі ламелі (тонкі пластинки), виготовляються з різних матеріалів. В горизонтальних моделях – в більшості випадків використовується пластик. У вертикальних – з цупких тканин з пропиткою. Вони можуть бути різних відтінків.
Серед переваг жалюзі відмітимо:
- зручність регулювання ступеню освітлення. Жалюзі можна не лише піднімати чи опускати (розсовувати в різні сторони у випадку з вертикальними моделями), а й виставляти різні положення ламелей;
- лаконічний дизайн;
- універсальність.
Проте чистити їх не дуже зручно. По-перше, це досить довготривале заняття, бо потрібно протерти кожну ламель. По-друге, діяти требу дуже обережно, особливо, якщо ламелі з пластику. Він досить крихкий, а після кількох сезонів використання ця особливість посилюється через вплив УФ.
Підводимо підсумки
В статті ми розглянули особливості та переваги найбільш популярних інтер’єрних рішень – жалюзі та рулонних штор. Кожне з них має певні переваги та особливості, тому при виборі варто враховувати всі характеристики. Також слід брати до уваги власні вподобання та вимоги до матеріалу, його вигляду та функцій.