Фото: Юра Паливода

Студенти-медики згодом проводять на них навчальні операції. Працівники бази кажуть, що стараються не дуже прив’язуватись до тварин, адже в будь-якому випадку їх у центр вже не повертають. Про це пишуть Версії з посиланням на Курс.

Завідуючий віварієм Іван Капечук каже, що його справа – виростити тварин.

“Далі кафедра забирає їх, проводить на них досліди і експерименти. Виживають вони чи ні, але мені назад їх не повертають. Їх зазвичай умертвляють. Це все робиться заради науки, наука потребує жертв. Така їхня доля”, – каже Іван Капечук.

Капечук розповідає, що на території бази 45 років не робився ремонт… донедавна. Зараз тут “відновлюють навчальні кабінети та операційні, приводять все до ладу, щоб студенти мали де навчатись”.

Ректор ІФНМУ Микола Рожко розповідає, що його робота останні роки направлена на те, щоб створювати навчально-практичні центри для студентів.

“Ми хочемо, щоб студенти спершу могли відпрацьовувати навички на фантомах (муляжах), а вже потім мати доступ до експериментальних тварин, аж тоді уже до живої людини, бо це дуже відповідально. Така експериментальна база дозволяє нам багато чого довести в науці. З того, що нам дозволяє біоетика, або норми поведінки з експериментальними тваринами, – це моделювання різних хвороб, оперативні втручання, патогенез змін в процесі лікування і мануальні навики для наших майбутніх хірургів”, – розповів Микола Рожко.

Закон забороняє проводити дослідження над собаками. Але на території центру стерилізують собак – понад 50 операцій на місяць.

Минулого тижня до Франківська на наукову конференцію з’їхалися молоді медики з усієї України. В рамках конференції на території експериментального центру для них також проводились практичні заняття, щоправда, не на живих тваринах, а на фантомах.