ato

Щотижня вони зустрічаються у кафе “Дар”, де господині нарізають овочі та забирають їх додому, щоб висушити. Невелику частину сушать у кафе. Тоді все ретельно зважують та пакують. Кажуть, що потреба в таких сухих наборах у бійців дуже велика, адже не кожен вміє готувати, та й не завжди є змога.

Пані Оксана за освітою інженер-технолог, тому, каже, добре знає, які і скільки продуктів необхідно для приготування смачного українського борщу.

“Сухі набори дуже просто приготувати і зручно вживати нашим бійцям, адже у них немає часу на приготування перших страв. Тому ми вирішили їм допомогти у цьому. Кожного разу ми розпочинаємо роботу зі спільної молитви за наших військових, за завершення військових дій та повернення усіх бійців живими. Усі овочі ми ретельно миємо, чистимо, нарізаємо та сушимо в електросушках. Картоплю та моркву попередньо трохи обварюємо. В один пакет входить 100 грамів натертого і висушеного буряка, 25 грамів моркви, 30 грамів цибулі, 30 грамів капусти, 100 грамів картоплі. Окремо в пакунок ми додаємо суху зелень, перець, лавровий лист, часник, сіль. Пакетик томатної пасти кріпимо до кожного набору. Ну і, звичайно, до кожного такого продуктового набору ми додаємо свою любов та душевне тепло”, – розповідає Оксана.

У кожний пакет із сухим набором жінки вкладають листівку, на якій надрукований склад “Українського борщу”, спосіб приготування та теплі слова побажань. І незмінне бажання усіх українців: “Повертайтеся живими та здоровими!”

Один пакет такого сухого борщу, кажуть господині, нагодує з десяток бійців, він розрахований на 6 літрів води.