Коли завітали “непрохані гості”, чиновник якраз збирався виїжджати на роботу на своємо “Renault Logan”.

Поруч припаркований ще один автомобіль – “Nissan Micra”. Як пояснив Мирослав Петрик, другий автомобіль належить його дружині Катерині Петрик, яка працює завідуючою дитсадка.

Будинок Петриків – двоповерховий, на подвір’ї – літня кухня, правда у занедбаному стані.

На запитання активістів, чому Петрики, якщо їм вкрай потрібне нове житло, купили не квартиру, а нові “іномарки”, начальник управління культури відповів: аби їздити до хворих батьків та до померлих на цвинтар.

На підмогу чоловікові з хати вийшла дружина Катерина Петрик і показала документи: мовляв, разом з сім’єю сина вони живуть на  22,7 квадратних метрах.

Наразі за її словами, цієї площі не вистачає. Адже з Петриками живе молодший син з двома дітьми.

На пораду активістів відправити сина на роботу жінка відказала, що він працює, але зарплата – 600 гривень.

«Ну, погодьтеся, що з такою кількістю людей в такій кімнаті жити неможливо», – каже Катерина Петрик.

Вона завзято захищала чоловіка:

«Він відпрацював 22 роки. Він це заслужив, він одним з перших ніс прапор України  в Англії, коли було становлення країни і нас є газети лондонські з його фотографією з прапором. Він об’їздив з концертами своїх колективів всю Європу, він ніс культуру!»,- виправдовує Петрика дружина Катерина.

Жінка нарікала, що за гроші, які виділило місто, можна купити однокімнатну квартиру-сирець у новобудові, тому доведеться брати кредит. На запитання активістів, чи доцільно брати кошти з бюджету, коли військовослужбовці отримають по тисячі гривень допомоги Катерина Петрик відповіла, що її сім’я не винна, що почалася війна.

Сам Мирослав Петрик запевнив активістів, що заробляє до трьох тисяч гривень в місяць. До слова, його «Renault Logan» коштує від 260 тисяч гривень, авто дружини «Nissan Micra» – від 275 тисяч гривень.

«Не кожен день заправляю, не кожен їжджу», – чиновник бідкається, що не вистачає коштів на бензин.

До слова, Мирослав Петрик стоїть на черзі у міськвиконкомі на житло. Журналістам пояснила, що ця черга до бюджетних коштів не має відношення.

«Це просто отримання матеріальної допомоги на покращення житла, то чому ви питаєте, чи я перший чи не перший?! Який є», – відрізав чиновник.

«Я вражаю, що за стільки років у виконкомі… Це страшна-важка праця, ви собі не уявляєте, ні суботи-неділі вихідної!», – виправдовує чоловіка Катерина Петрик.

Сусіди Петрика живуть не в кращих умовах. І на житлові умови не скаржаться.

Так само, як і Петрик, його сусідка Ярина Молочна, живе у двокімнатній квартирі. Крім того, у будинку чиновника добудований другий поверх.

Жінка каже, що «допомогою» міськвиконкому для сусіда шокована.

Нагадаємо, 4 листопада міський голова Івано-Франківська Віктор Анушкевичус підписав розпорядження про виділення з бюджету 475 тисяч гривень для покращення житлових умов начальнику управління культури МВК Мирославу Петрику.