Вчора представники терористів так званої “ДНР” передали керівнику українського Центру звільнення полонених “Офіцерський корпус” Володимиру Рубану двох заручниць – Анжеліку Преснякову та Ольгу Сворак, яка називає себе франківською журналісткою. Жінок не було в офіційному списку обміну полонених. Бойовики назвали це звільнення “жестом доброї волі” з нагоди Різдвяних свят. Про це пишуть Версії з посиланням на КУРС.

За словами Рубана, жінок звільнили завдяки зусиллям Надії Савченко в Мінську.

“Стан здоров’я обох жінок нормальний. Їх не катували, не ґвалтували, але зрозуміло, що це був не курорт”, – додав він.

Хто така Ольга Сворак?

Про “франківську журналістку Ольгу Сворак” вперше заговорили у червні цього року, коли вона начебто потрапила в полон терористів ОРДЛО. До цього навіть у франківському журналістському середовищі про неї майже ніхто не знав. Її знайомі пригадують, що дівчина планувала виїзд за кордон – вивчала умови надання політичного притулку в кількох країнах.

Ольга Сворак як журналістка стала відомою, коли російські медіа поширили інформацію про її затримання в “ЛНР”.

“Затриманим агентом з позивним “Метель” є Ольга Богданова – кореспондент інформаційного ресурсу Golos-info”, – заявили сепаратисти в так званому МГБ – “міністерстві держбезпеки ЛНР”. Російські ЗМІ писали, що українська журналістка з Івано-Франківська завербована СБУ і за завданням спецслужб збирала і передавала з “ЛНР” інформацію політичного і військового характеру. Для цього журналістка начебто “використовувала особистий контакт з військовослужбовцем одного з територіальних підрозділів республіки”, – писали російські ЗМІ, чомусь називаючи Сворак Богдановою.

Згодом з’явилося відео її допиту. Сворак розповідає, що є кореспондетом сайту “Голос-Інфо”. Перший раз потрапила на окуповану теритоію у грудні 2015 року на запрошення свого “молодого чоловіка”.

Сворак розповідає, що нібито підписала договір про співпрацю з Службою безпеки України. Основним її завданням на території “ЛНР” є збір інформації про керівництво міста Антрацит, а по можливості – і про бойовиків. Передавати інформацію у СБУ їй запропонували через соцмережу “Однокласники” – агент, який зареєстрований під ніком “Слава Україні”.

Сворак також розповіла, що її “молодий чоловік” служить в одному з територіальних батальйонів ЛНР. У соціальних мережах Ольга у листопаді 2015-го опублікувала фото з набережної окупованої Ялти. На світлинах поруч з нею чоловік із символікою “Новоросії”.

Цікаво, що після зникнення нікому невідомої журналістки у ГУНП в Івано-Франківській області повідомили, що ні батьки, ні родичі, ні люди, які працюють з нею, у поліцію про зникнення Сворак Ольги не повідомляли.

У своєму резюме Ольга Сворак писала, що у Франківську в 2002-2005 роках працювала на ТРК “Бойчук-студія”, у 2005-2008-му – на ТРК “Вежа” радіоведучою, згодом ведучою радіопрограм ТРК “Чернівці” та є фахівцем по роботі зі ЗМІ КП “Івано-Франківськводоекотехпром”.

У резюме вказано, що Сворак була офіційним дилером автомобілів Skoda та ВАЗ в Івано-Франківській області, арт-директором у ресторан-клубі “Pallada”, директором по рестайлінгу закладу ресторан “Віп-кухня”, працювала помічником керівника ТОВ “Ідеал” та менеджером з розвитку мережі в охоронній фірмі “Аресконт”.

Іван Вовк, який очолював ТРК “Вежа” у ті роки, підтвердив, що Сворак справді там працювала – рекламним агентом. Займалася рекламою та… присвоювала кошти замовників.

“Вона взяла гроші за рекламу. До мене звертається рекламодавець і питає, а чому ж нема реклами в ефірі? Питаюся в Ольги, а вона каже, що той не заплатив гроші. На планірці дзвоню до нього, включаю гучномовець, щоб усі чули, і кажу: тут Ольга говорить, що ти гроші не заплатив. Оля почервоніла…” – розповів Вовк.

Іван Вовк додав, що через цю крадіжку збирався звільнити Сворак, однак вона пообіцяла повернути кошти, і він поступився на вмовляння – не вигнав. Згодом Сворак звільнилася сама.

На – комунальному підприємстві “Івано-Франківськводоектотехпром”, Сворак працювала прес-секретарем. Опубліковане відео, де Сворак розповідає, що її звільнили з КП через те, що вона звернулася до правоохоронних органів із заявою про факти несвоєчасної виплати заробітної плати. Своє звільнення вона обіцяла оскаржити у суді, втім, далі обіцянок не дійшло. Люди, які працювали зі Сворак, розповідають, що насправді її звільнили за пияцтво і скандальну поведінку на роботі.

Згодом Ольга Сворак працює у ГО “Всеукраїнська організація “Голос” – організації, заснованій колишніми працівниками міліції.

Ольга Сворак  друга справа

“Затримана на окупованій території Луганської області бойовиками Ольга Сворак дійсно є кореспондентом газети “Голос народу Івано-Франківщини” та інтернет-ресурсу “Голос-інфо”. За завданням редакції Ольга Сворак перебувала в м. Києві. На окуповану територію Ольга поїхала у власних справах і редакційного завдання на цю поїздку не отримувала. Про будь-які зв’язки Ольги Сворак зі Службою безпеки України нам нічого невідомо. Переглянувши відео, можна зробити висновок, що Ольга Сворак піддавалась тортурам – як фізичним, так і психологічним. Текст проголошеної заяви Ольгою був підготовлений бойовиками, і тому, на наш погляд, вона себе оговорила”, – йдеться в заяві, яку ГО “Голос” поширило одразу після затримання Сворак бойовиками.

 

Читайте також:

Франківська журналістка Ольга Сворак виконувала завдання українських спецслужб, – Віталій Чорненький

Звільнення франківської журналістки Ольги Сворак керувалося з Москви, – ЗМІ (відео)

В СБУ пообіцяли розповісти подробиці звільнення з полону франківської журналістки Ольги Сворак

Показове звільнення франківської журналістки Сворак – піар нового політичного проекту Савченко, – активіст Дзиндзя

Напевно, бойовики завжди дають фарбуватися полоненим, – блогер про звільнену франківську журналістку Сворак (фото + відео)

Ми відпускаємо 15 орків за дурепу, яка повіялася до коханого бойовика, – франківський журналіст про Ольгу Сворак