влада

Журналіст  поспілкувався з почесною гостею свята Владою Литовченко.

Пані Владо, з якими намірами цього року відвідаєте Яремчанщину?

— Яремчанщина для мене — це унікальний край. І взагалі, Західну Україну я відкрила для себе саме з відвідування Яремче. Можу навіть назвати ім’я людини, за допомогою якої це трапилося. Іван Олексійович Гаврон, президент і засновник фестивалю Winter Romantik Fest, взяв на себе велику відповідальність — з відтворення та відродження українських традицій. Зокрема, святкування Різдва Христового. Він завжди люб’язно запрошує не тільки українських зірок, а й туристів із усіх областей України для того, щоб познайомити їх з обрядами та традиціями, характерними для для цього святого дня. Головне, що окрім відпочинку в готелі, є можливість долучитися до найцікавіших туристичних місць країни, яких в Івано-Франківській області велика кількість. Саме тому я дуже люблю Яремче і всім раджу бувати в цих місцях у різні пори року. Можу сказати, що ці місця зимою та літом чудові по-різному. Звісно, всі люблять потрапляти у справжню зимову казку, але у соковитій зелені, у річці Прут з її переходами у водоспади — є своя неймовірна краса та магія. Ще завдяки порадам Івана Олексійовича я відвідала Манявський скит, стежки Довбуша та скуштувала справжні гуцульські страви у ресторані “Гуцульщина”. І взагалі багато їздила по Івано-Франківщині — для мене це майже рідний край, в якому хочеться відкривати все нові й нові місця, пишуть Версії з посиланням на ГК.

вл2

Вже найближчим часом у вас буде змога побачити весняну Яремчанщину. 

— Так, я запрошена у якості почесного гостя на регіональний фольклорно-етнографічний фестиваль “Юріївська ватра в Татарові”. Планую не просто відвідати захід, а й звичайно популяризувати етнографічні традиції цього регіону. Дуже хочу поспілкуватися з тутешніми людьми та ще раз донести в своїх блогах та статтях інформацію про красу цього мальовничого краю.

Відомо, що ви часто навідуєтеся на Буковель. З ким з відомих людей Прикарпаття підтримуєте зв’язок?

— От ні, що стосується Буковелю, то не дуже багато разів, всього двічі. Вперше — коли дивилася на гірськолижний курорт і не можу сказати, що все сподобалось на 100 відсотків. Дуже красиві гори, добра інфраструктура, але велике скупчення людей, є недоробки в облаштуванні лижного сервісу. Але я рада, що мала змогу поїхати, подивитися, отримати своє враження від цього легендарного містечка. Крім того, маю позитивний відгук про літній Буковель.

Минулого року генеральний директор “Артек-Буковель” Юрій Табачок запросив мене провести лекції “Кодекс юної леді” для дівчаток, які відпочивали у таборі. У мене було дві лекції в день і ще я мала змогу долучитися до веселого життя молоді, побувала на території справжнього товариства та пригод. Юрій Табачок і директор програм Едем Харлаєв провели екскурсію та показали три табори — Озерний, Гірський та Лісний.

Дитячий табір “Артек-Буковель” — це тисячі щасливих дітей. За два літа 2014 і 2015 років у таборі відпочило близько 7000 діток з усіх областей України та багатьох країн: Білорусі, Великобританії, Німеччини, Канади, Молдови, Нідерландів, Словенії, США, Чехії та ін. Мабуть, словами й неможливо передати ту чудову атмосферу, яка вирує у таборі під час відпочинку, адже відомо, що діти знаходять друзів із усіх куточків світу. І це, звісно, має свої переваги.