«Сьогодні я проїхав  і оглянув територію національного природного парку. Що я побачив – масову незаконну вирубку лісів, незаконну забудову  лісових ділянок.   Про незаконні вирубки  лісів на природно-заповідних територіях вже говорить вся Україна. В мене велике питання до керівника  Державної екологічної інспекції в Івано-Франківській області,  як ви, працюючи на своїй посаді, маючи надзвичайно високі зобов’язанням перед українською природою та людьми, допустили такі порушення?»,- зазначив Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак, пишуть на сайті  Мінекології.

«Доки я обійматиму посаду Міністра екології та природних ресурсів України, я буду боротися з такою хижацькою практикою вирубки лісів, адже це – не лише екологічна, це й культурна проблема, адже в цих лісах жили наші прадіди, і знищуючи ці правікові ліси, ви нищите український генофонд, що є неприпустимо», – додав Остап Семерак.

 

Міністр дав доручення негайно звільнити начальника Державної екологічної інспекції  в Івано-Франківській області Ігоря Стефурака із посади.

«Крім того, на найближчому засіданні Уряду я порушу питання  щодо оголошення догани начальнику Державної екологічної інспекції  України Андрію  Заїці за самоусунення  від контролю за виконанням службових обов’язків його підлеглими, що призвело до завдання збитків природі України, – зазначив Міністр. – Звертаюся до  обласних керівників управлінь лісомисливського господарства –  дотримуйтеся законодавства та посилюйте  природоохоронні функції лісів. За кожне порушення  доведеться  суворо відповідати перед  законом».

Остап  Семерак  звернув увагу, що незважаючи на те, що станом на сьогодні  Державне   агентство лісових ресурсів спрямовується та координується Міністром аграрної політики та продовольства, а більшість Карпатських національних природних парків та заповідників входять до сфери управління Мінприроди, проте, між  державними органами   напрацьована  спільна позиція, мета якої – негайно  припинити  незаконні вирубки лісів.