Контрабанда лісу

Депутати прийняли вже другий закон, який покликаний протидіяти незаконним рубкам і нелегальному обігу деревини. Все для збереження лісів та забезпечення раціонального використання їх ресурсів. Тож, що робиться у деревообробній галузі зараз та чи схвалюють такі нововведення лісівники? 1 жовтня лісівники Прикарпаття згідно з новим законом відмовилися від паперових аукціонів та перейшли на електронні. Однак, до вподоби такі нововведення не всім. Для прикладу, у Вигодській ОТГ близько 40 деревообродних підприємств. Зараз вони під загрозою закриття. Адже, кажуть місцеві, з уведенням електронних аукціонів, ціна на сировину зросла.

“Електронні торги – це лотерея. Думаю, що не прийдуть деревообробники, бо у них нема таких коштів, щоб вони могли закупляти такий ліс. Думаю, це все робиться для того, щоб знищити малих підприємців, які вкладають кошти у розвиток деревообробки”, – розповів Ярослав Наум, голова Вигодської ОТГ.

Вже з 1 листопада лісопереробники можуть зрубувати та реалізовувати лише ті дерева, які будуть марковані. Відтак, ліс переведуть на електронний обіг, пишуть Версії з посиланням на Івано-Франківське обласне телебачення «Галичина».

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!