На Прикарпатті пройшов п’ятиденний національно-патріотичний вишкіл для юнацтва віком 13-18 років, організований легендарним спецпідрозділом ГУР «Артан». Учасники з усієї України освоїли навички снайпінгу, керування дронами та рукопашного бою.
З 20 по 24 серпня на Богородчанщині відбувся унікальний національно-патріотичний вишкіл для підлітків «Звитяга 3.0», організований воїнами зі спецпідрозділу Головного управління розвідки «Артан». У заході взяли участь 77 хлопців та дівчат віком від 13 до 18 років з різних куточків України.
Спецпідрозділ «Артан», відомий своїми успішними операціями на остові Зміїний, під Бахмутом, на Херсонщині, в Криму, в Чорному морі та в глибокому тилу російської армії, поділився з молоддю цінними навичками та знаннями.
Організатори вишколу на Прикарпатті місцеві «артанівці» Василь «Тор», Віктор «Бабай», Євген «Тоні», Олег «Грім» та Павло «Іспанець», нацгвардієць з Івано-Франківська Дмитро «Пітбуль» і гурівці зі столиці Ігор «Ліс» та Артем «Ракета».
«Ідея таких вишколів належить моєму побратиму на позивний «Ліс». Перші два вишколи проходили на Київщині, третій організували в нас на Франківщині. «Ліс» має за плечима десь до 400 вишколів, він їх почав проводити ще з 2012 року. Тому все було на найвищому рівні», – ділиться співорганізатор вишколу «Звитяга 3.0» Василь «Тор».
Бійці підрозділу «Артан» виступили в ролі інструкторів, передаючи свій безцінний досвід молодому поколінню.
«У нас війна. Молодь треба виховувати, давати їм основи, щоб вони брали приклад, щоб вони вміли надати першу медичну допомогу в разі критичної ситуації. Щоб вміли орієнтуватися в просторі, ми з ними вчили орієнтування і топографію. Спортивні тренування з ними проводив триразовий чемпіон світу з тайського боксу», – ділиться Тор.
Юнацтво мало можливість опанувати мистецтво снайпінгу, навчитися керувати дронами, освоїти техніки рукопашного бою та стрільби з лука. Підлітки отримали практичні навички поводження з бойовою зброєю та надання першої домедичної допомоги.
«Діти дуже круті, просто фантастичні. Ти заряджаєшся від них такою енергією. Вони приїхали втомлені, дорога ж довга, але одразу взялись розкладати намети, розселятись. Потім в нас була лекція з історії. Також ми організували зустрічі з цікавими людьми», – діляться організатори.
Найбільше юнацтво чекало вечора, бо тоді починалась «Диверсія».
«Ми придумали для них цю гру. Диверсійні групи планують якусь операцію, наприклад зайти і замінувати об’єкт. А інші, групи швидкого реагування, мають їх зупинити, взяти диверсантів в полон. Для цієї гри в нас є навчальні гранати, ми вчили їх ставити розтяжки. Тому буває, що і «підривається хтось», тоді в нагоді стає тактична медицина, яку вчили вдень. Тобто одних ми вчимо захищати об’єкти, як правильно розставити охорону, а інших – як обійти цей захист, щоб зробити диверсію. Діти від «Диверсії» просто в захваті. Які б змучені до вечора вони не були, але грати «Диверсію» хочуть завжди», – з посмішкою відмічає Тор.
Спецпризначенці «Артану», які долучились до організації третьої «Звитяги», відмічають, що сучасному молодому поколінню довелося дуже швидко подорослішати.
«Ми хочемо, щоб вони по максимуму взяли з цього вишколу. Бо ми живемо в час війни. Щоб діти були готові і знали, як реагувати на авіацію, на бомби, у випадку поранення вміли надати допомогу собі чи комусь. В надзвичайних ситуаціях ці діти вже вміють швидко зібратися і скоординувати дії – не тільки свої, а й навіть батьків. Бо інколи в нестандартних ситуаціях батьки більше розгублюються, ніж діти», – відмічає Василь «Тор».
Організатори вишколу, який до слова для дітей був безкоштовним, створили унікальну можливість для молоді не лише здобути практичні навички, але й зміцнити свій патріотичний дух. Проживання в наметах та інтенсивна програма сприяли формуванню командного духу та витривалості учасників.
«Практично, у нас було 10 днів, щоб все підготувати. Але завдяки злагодженій роботі міцного дружнього колективу, тісним комунікаціям з місцевими підприємцями і всіма людьми доброї волі ми це зробили спільними зусиллями», – поділився Дмитро «Пітбуль».
Офіційне закриття вишколу організували в День прапора, учасникам вручили шеврони «Звитяга 3.0» та жетони спецпідрозділу «Артан».
«А на завершення ми всі разом 24 серпня на День незалежності піднялись на Говерлу, там встановили синьо-жовтий прапор та стяг «Артан». Дехто виходив на Говерлу вперше, було непросто, але вони вийшли. Зробили це з нами – з ветеранами, з воїнами на реабілітації, з бойовими солдатами. Вони себе перебороли, і так вони стають сильніші. Це було дуже емоційно», – розповіли організатори.
Не встигли учасники «Звитяги 3.0» роз’їхатись, як вже активно цікавляться, коли планується наступний вишкіл. На це організатори ще конкретної відповіді не мають, але обіцяють, що «Звитязі 4.0» бути. Бо такі ініціативи дуже важливі у національно-патріотичному вихованні молоді і допомагають виховувати нове покоління захисників України.