Віталій Мацьоцький – відомий журналіст “Дорожнього контролю”, який часто публікує викривальні відео про нетверезих посадовців та правоохоронців за кермом, розповів свою версію подій. Цього разу фіксація їзди за кермом у стані алкогольного сп’яніння Володимира Зузяка – депутата Косівської міської ради та завідувача сектору з питань мобілізаційної, оборонної роботи та взаємодії з правоохоронними органами апарату Косівської РДА – закінчилась для журналіста зламаними ребрами, переломом носа та струсом мозку.

“Хотів би коротко прокоментувати по ситуації з Володимиром Зузяком.

Він зараз активно роздуває свою фейкову історію про те, що на нього напали чи то три, чи то сім, озброєних чи то обрізами, чи то іншою зброєю… Я вже заплутався у названих видах зброї і кількості нападників.

Ми отримали повідомлення, що Володимир Зюзяк знаходиться в стані алкогольного сп’яніння. Повідомлення ми отримали від декількох осіб про те, що він керує своїм транспортним засобом і його їзда досить неадекватна. Ми поїхали переконатись в цьому на власні очі. І дійсно побачили його, і помітили явні ознаки алкогольного сп’яніння і явні ознаки неадекватного керування автомобілем.

На жаль, йому вдалося відірватись на своєму БМВ від нас. В місті ми побачили, як він з’їжджає до свого будинку. Ми з Назаром Александруком вийшли і почали знімати двома телефонами. Він побачив, що ми знімаємо, завів автомобіль і втік.

Через 15-20 хвилин, коли я стояв на тротуарі, на протилежній стороні від суду, він над’їхав з боку відділку поліції. Побачив мене і виїхав на тротуар. чи то він хотів “пугнути” чи то вдарити своїм автомобілем. Не знаю, я просто відскочив від автомобіля. Я подзвонив на 102.

І десь через хвилин 10 Володимир Зюзяк почав дзвонити до мене, розказувати, що ми його ніколи не зловимо…

Десь ще через хвилин 10-15 ми побачили, як він пішки йде до свого будинку. Ми знову ввімкнули дві відеокамери і спробували запитати Володимира, навіщо він сідає за кермо в стані алкогольного сп’яніння і чи не хотів би він дочекатись поліції та пройти освідчення. Він поспішив до себе в під’їзд, а ми продовжуючи зйомку – задавали йому питання.

В під’їзді, наголошую – не в хаті, він напав на Назара Александрука і розбив телефон, на який він знімав цю всю ситуацію. Я зрозумів, що потрібно хоча б мій телефон зберегти. Я попросив Володимира заспокоїтись та не наносити удари Александруку. Сам відійшов до автомобіля і передав телефон водію, який був свідком цієї всієї ситуації. Я попросив, щоб він закрився і здійснював зйомку вже безпосередньо з автомобіля. Володимир Зюзяк з тієї злості, що в мене телефона вже немає і він в автомобілі, почав наносити мені удари. Жодної відповіді на його удари я не наносив. І якось так все це закінчилось.

Після цього йому прийшла геніальна ідея: щоб уникнути відповідальності за скоєне і побачивши, що я весь в крові, він почав телефонувати на 102 і повідомив про напад нібито на його оселю.

Ті хто знають добре і мене, і Володимира, точно знають, що я не пішов би нападати на когось, точно не пішов би нападати зі зброєю, і точно не пішов би нападати на старих батьків. Тим більше, що батька Володимира я добре знаю, це прекрасна людина, він колись мені подарував книжку, ми часто з ним спілкуємось. Він став заручником оцих побрехеньок свого сина.

По ситуації: в мене зламані два ребра, переламаний ніс, декілька незначних розсічень та струс мозку.

Історія про напад не клеїться з двох причин. Ви бачили колись нападників, які перед тим, як нападати, телефонують на 102 і викликають поліцію? Для чого? Щоб поліція зафіксувала, як ви нападаєте? Друга нестиковка: ви бачили колись людей, які нападають і фільмують на два мобільні телефони цей напад? Для чого? Для того, щоб здати правоохоронцям записи? Ці фейкові історії про те, що на Володимира хтось нападав зі зброєю – це просто “брєд”.

Відеозаписи про те, як ми спілкувались, як ми заходили у нас є. Зараз відео ми не зможемо опублікувати. По його фейковій заяві про напад порушено кримінальне провадження і ці відео стали важливим доказом нашої невинуватості. Зараз їх публікувати недоречно, щоб він не готувався і не переробляв свою версію того, що сталося насправді. В будь-якому випадку в нас є дуже багато беззаперечних доказів, щоб спростувати ці заяви.

Єдина зброя, яку боявся Володимир, як і всі чиновники, це є відеокамера. Вони дуже бояться, коли їх знімають, і коли їх фіксують по цих ганебних “130” і інших варіантах КуПАП.

Будемо чекати розвитку подій. Я впевнений, що правда переможе. Дуже прикро, що Володя, для того, щоб уникнути відповідальності, як по 130статті, так і по побиттю втягнув в цю мерзенну ситуацію свої батьків. Ми точно не заходили до ніякої квартири, ми точно нічого не перевертали, ми точно не трогали нікого з батьків. Більше того, батько вибіг і пробував його забрати, коли він наносив удари. І просив: “Володя, перестань. Пішли додому”.

Якось так. Далі буде”, – розповідає у відео Віталій Мацьоцький.

В свою чергу Володимир Зузяк представив іншу версію подій. Він звинувачує активістів у замаху на вбивство.
За його словами так йому намагалися помститися за викриття нарколабораторії на Косівщині та боротьбу з незаконною вирубкою лісу.

Скільки саме було нападників – депутат не зміг чітко сказати.

“Були особи з обрізами та дробовиками. Поперевертали в мене в хаті все, побили мого батька, штовхнули мою матір і намагалися мене, як вони кажуть “завалити”, – коментує він ситуацію.

Зюзяк повідомив, що чекає реакції від Авакова і водночас звинувачує поліцію у бездіяльності.

“З дня на день чекаю смерті, як вони мені і обіцяли. Ні одну машину, яка була зі зброєю, не затримали. Поліція відпустила всі машини. Отак ми воюємо. Думаю, все буде добре. Я радий, що я живий”, – додає Зузяк.

За твердженням депутата, його помешкання знаходиться за 300 метрів від відділку поліції, проте правоохоронців довелося чекати дуже довго.

“Слідча група приїхала десь за годину, експерт приїхав десь за години чотири”, – відмічає Зузяк.

У своєму відео депутат весь час плутається у часових проміжках. На початку запису він розповідає, що буквально півгодини тому на нього напали особи, які намагалися його “зажмурити”. Потім бідкається, що йому від 50 до 70 хвилин довелося чекати поліцію. Потім додає, що слідча група приїхала ще через годину, а експерт – через чотири.

У відео демонструє, як здійснюється експертиза біля його дверей – тобто експерт, який за його ж словами їхав чотири години знімає відбитки на місці, де на Зузяка за його свідченням напали буквально півгодини тому.

Наразі справу розслідує поліція. За заявами сторін розпочато два кримінальних провадження – за ст. 125 ККУ – умисне легке тілесне ушкодження та за ст. 129 ККУ – погроза вбивством.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!