Ви зможете отримати краще уявлення про те, чому іспанська одна з найбільш вивчених мов у світі.

Ось 10 цікавих фактів про іспанську мову, які вас зачарують:

Іспанська є домінуючою мовою в Західній півкулі.

З 329 мільйонами носіїв мови, які говорять нею як свою першою мовою , ця латинська мова є третьою найпоширенішою мовою у світі після китайської (1,2 мільярда) та англійської (328 мільйонів). Вона швидко поширюється в порівнянні з іншими мовами. До 2050 року близько 600 мільйонів людей будуть говорити по-іспанськи.

Іспанською мовою спілкуються як мінімум в 44 країнах.

Іспанською мовою говорять щонайменше 3 мільйони носіїв мови в 44 країнах, що робить її четвертою за географічним показником після англійської (112 країн), французької (60) та арабської (57)мов.

Іспанська мова є частиною індоєвропейської сім’ї мов

Іспанська мова є членом індоєвропейської сім’ї мов, якою говорять більше третини населення земної кулі. Інші члени цієї родини мов включають французьку, англійську, німецьку, слов’янські мови, скандинавські мови та кілька індійських мов. Іспанська мова також відноситься до підкатегорії романської мови, невеликої сімейної групи мов, що включає португальську, французьку, каталонську, італійську та румунську мови. Отож, варто зробити переклад договору купівлі-продажу іспанською мовою.

Іспанська повертається до 13-го століття

Експерти не змогли визначити точний вік, коли кастильська латина північно-центральної частини Іспанії стала іспанською. Однак існує домовленість про те, що закони, прийняті королем Альфонсо в 13 столітті для встановлення кастильської мови як окремої офіційної мови уряду, сприяли формуванню мови. До того часу, коли Колумб поїхав до Америки в 1492 році, його версія іспанської мови розвивалася до того моменту, коли її сьогодні можна було легко зрозуміти сучасними іспанськими мовцями.

Мексика – найбільша іспаномовна країна

З населенням понад 121 мільйон людей, які розмовляють іспанською, Мексика є географічно найбільшою іспаномовною країною. Сполучені Штати, де проживає майже 53 мільйони чоловік, є батьківщиною другого за чисельністю іспаномовного населення земної кулі, за ним слідують Колумбія, Іспанія та Аргентина. Кожна країна є домом для безлічі іспанських діалектів – діалект, який розмовляє в Буенос-Айресі, Аргентина, наприклад, значно відрізняється від місцевого діалекту деяких патагонських сіл.

Іспанська – третя найбільш популярна мова Інтернету

Іспанська – третя за популярністю мова в Інтернеті, де 7,9% користувачів інтернету спілкуються латинською мовою. Однак іспанська – друга за популярністю мова гігантських соціальних медіа-мереж Facebook і Twitter. Це також друга мова важливості для Вікіпедії з точки зору кількості користувачів, які відвідують сайт.

Королівська іспанська академія була заснована в 18 столітті

Заснована в 18 столітті, Королівська Іспанська Академія (Real Academia Española) є загальновизнаним арбітром іспанської мови. Академія збирає та випускає граматичні довідники та офіційні словники, які широко використовуються населенням Іспанії та Латинської Америки. Інститут встановив широке використання перевернутого знаку оклику та знаку питання (¡ та ¿), а також букву «ñ» (яка вперше була введена в мову близько 14 століття тому ), яка була поглинена деякими іншими неіспанськими мовами в Іспанії.

Іспанська мова є відносно легкою для вивчення

Англійські носії мови знаходять іспанську мову як легку для вивчення. Для вивчення мови та читання англійською потрібно близько 22-24 тижнів навчання. Однак загальна соціальна майстерність досягається раніше, і це рівень, необхідний для подорожей і проведення розмов з місцевими жителями з різних тем. Найкращий спосіб вивчати іспанську мову – це занурення в побут у іспаномовній країні, якщо у вас є на це час.

Голосний «e» є найпопулярнішою літерою в іспанській мові.

Найбільш вживаним словом на іспанській мові є прислівник “de”, а найдовше слово в мові – рідковживаний термін “ esternocleidomastoiditis ” – складається з 25 літер. Довгий час слово “electroencefalografistas” (електроенцефалограф) вважалося найдовшим словом іспанської мови.

Багато іспанських слів мають арабські корені

Походження багатьох слів іспанської мови можна простежити в арабській мові – мові, яка мала найбільший культурний вплив на іспанську мову після латинського. Арабська присутність в Іспанії, яка тривала дев’ять століть, призвела до поглинання іспанською мовою декількох арабських слів. Близько 4000 слів на іспанській мові мають арабське походження, такі як «aceituna» (оливкова), «almohada» (подушка), «azúcar» (цукор) і «arroz» (рис).