Догляд за зубами | Блоги БДМУ

Це передбачає вибір правильних засобів для догляду за ротовою порожниною, а також врахування своїх щоденних звичок. Окрім дотримання належного догляду за порожниною рота в домашніх умовах, найкраще, що ви можете зробити – це регулярні огляди у лікаря-стоматолога та професійна гігієна порожнини рота.

Крім того, вам може бути запропоновано цілий ряд різних естетичних процедур, включаючи ортодонтичну допомогу (брекети), відбілювання (як в кабінеті, так і в домашніх умовах), нарощування зубів, вініри https://cis.in.ua/viniry/, чистка зубов в Киеве та інші.

Корисні поради, як зберегти здоров’я ваших зубів та ясен

  1. Не лягайте спати, не почистивши зуби

Не секрет, що загальна рекомендація – чистити принаймні двічі на день. І все-таки багато хто з нас продовжують нехтувати чищенням зубів вночі. Але чищення перед сном позбавляє від мікробів і нальоту, що накопичуються протягом дня.

  1. Чистіть зуби правильно

Те, як ви чистите зуби відіграє надзвичайно важливу роль.  Неякісно чистити зуби – це майже те саме, що взагалі їх не чистити. Зубну щітку рухайте  ніжними круговими рухами, щоб видалити наліт. Невидалений наліт може затвердіти, що призводить до утворення зубного каменю і може спровокувати появу гінгівіту (рання хвороба ясен).

  1. Не нехтуйте язиком

Наліт також накопичується на вашому язику. Це не тільки може призвести до неприємного запаху з рота, але спровокувати появу інших проблем зі здоров’ям ротової порожнини. Акуратно чистіть язик щоразу, коли чистите зуби.

Доглядаємо за своїми зубами | ВІКНА. Новини Калуша та Прикарпаття

  1. Використовуйте зубну пасту з фтором

Що стосується зубної пасти, то тут слід шукати важливіші елементи, ніж відбілююча сила та аромати. Незалежно від того, яку саме ви вибрали, переконайтеся, що вона містить фтор.Незважаючи на те, що фтор потрапив під ретельну увагу тих, хто переживає, як це впливає на інші сфери здоров’я, ця речовина залишається основою здоров’я у ротовій порожнині. Це тому, що фтор є провідним елементом у захисті від руйнування зубів.

  1. Користуватися зубною ниткою так само важливо, як і зубною щіткою

Багато хто користується лише зубною щіткою і нехтує зубну нитку.  Але дуже лише зубною щіткою неможливо позбавитися від усього нальоту та залишків їжі. Тому використання зубної нитки є обов’язковою запорукою здорових зубів та ясен.

  1. Не забувайте про полоскання рота

Полоскання рота є також важливою складової здоров’я ротової порожнини. Полоскання рота діє трьома способами: зменшує кількість кислоти в роті, очищає ділянки, які важко досягнути зубною щіткою чи ниткою, а також ремінералізує зуби.

  1. Пийте більше води

Вода продовжує залишатися найкращим напоєм для вашого загального здоров’я – включаючи здоров’я ротової порожнини. Також рекомендується пити воду після кожного прийому їжі. Це може допомогти вимити решти їжі та наліт.

  1. Їжте свіжі фрукти та овочі

Вживання в їжу свіжих фруктів та овочів не лише забезпечує ваш організм такою необхідною клітковиною, але є корисними для природного очищення ваших зубів, масажу ясен.

Правда і міфи про догляд за зубами: думка експертів

  1. Обмежте споживання кислих продуктів та тих, які місять багато цукру

У кінцевому підсумку цукор перетворюється в кислоту в роті, що негативно впливає на емаль ваших зубів. Кислі фрукти, чаї та кава також можуть зношувати зубну емаль. Хоча вам не обов’язково взагалі уникати такої їжі, слід просто бути уважним до цього.

  1. Регулярно відвідуйте стоматолога

Навіть якщо ви бездоганно дотримуєтеся порад щодо гігієни порожнини рота, регулярно та правильно чистите зуби, користуєтеся зубною ниткою та ополіскувачами, всеодно вам слід регулярно відвідувати стоматолога. Навіть, якщо у вас відсутні будь-які скарги. Як мінімум, ви повинні відвідувати свого стоматолога для проведення чистки та обстежень двічі на рік. Стоматолог не тільки може видалити наліт та провести чистку зубів, але й зможе виявити потенційні проблеми ще на самому початку їх появи та запропонувати рішення для лікування. До прикладу клініка “ЦИС” – довіряйте здоров’я ваших зубів професіоналам.