Важливі поради для фермерів, що хочуть займатись садівництвом

Пропонуємо корисні поради щодо садівництва.

Вирішіть, який сад вам потрібен, підготуйте ґрунт і інструменти, виберіть рослини і насіння і приступайте до роботи.

  1. Виберіть тип саду

Вирішіть, що і як ви хочете вирощувати у своєму саду. Є багато різних типів садів і способів застосування цих садів, тому подумайте, яким повинен бути ваш ідеальний сад. Наприклад, розгляньте наступні типи садів:

  • Город, або овочевий сад. Це один із самих практичних і популярних типів посадок. Вирощуючи свої власні овочі, ви будете економити гроші і зможете збільшити кількість свіжих овочів в раціоні.
  • Квітковий сад. Квіти прикрасять ваш двір, і у вас з’явиться місце, де ви зможете розслабитися. Якщо в першу чергу ви хочете прикрасити свій двір, найкраще зробити це за допомогою квітів. Можна посадити багаторічні, однорічні рослини або і ті, і інші.
  • Сад для метеликів. Розводити метеликів самостійно не вийде, проте ви можете посадити рослини, які будуть залучати їх в ваш сад: дикі квіти з великою кількістю пилку, кріп, фенхель, молочай. Таким садом буде захоплююче займатися разом з дітьми.
  • Сад для диких тварин. Такий сад допоможе тваринам у вашій місцевості – дасть їм притулок і їжу. У таких садах зазвичай висаджують місцеві рослини, тому вам потрібно буде дізнатися, які види є характерними для вашого регіону.
  1. Виберіть місце

Подумайте, скільки вільного місця у вас є. Точное земледелие є надзвичайно важливим моментом при плануванні саду. Якщо у вас багато землі, посадити рослини можна буде у відкритий ґрунт. Якщо землі мало або ви не хочете садити рослини у відкритий ґрунт, можна розсадити рослини по горщиках Якщо ви живете в місцевості з гарним ґрунтом без великої кількості каменів і піску, спробуйте вирощувати рослини у відкритому ґрунті.

Якщо у вас мало місця, але ви все одно хочете вирощувати рослини на вулиці, спробуйте влаштувати вертикальний сад. Для зведення вертикальних садів використовуються невеликі діжки або ящики, які розміщуються один над іншим. Вам також потрібно буде підібрати рослини, які ростуть вертикально.

Benefits of Gardening and Plants - Earl May Garden Center

  1. Визначте, як багато сонця потрібно вашим рослинам

Багатьом рослинам потрібно 6-8 годин повноцінного сонячного світла в день. Якщо у вас немає місця, яке було б так освітлено, ви все одно зможете посадити сад. Просто вам доведеться вибирати рослини, які можуть рости в тіні або при гіршій освітленості.

Агрохімічний аналіз ґрунту - Агроном Маркет

  1. Вивчіть склад ґрунту

Хороший ґрунт – це ґрунт, в якому міститься достатня кількість вапна, фосфору, азоту і калію. З’ясуйте склад ґрунту земельної ділянки, де ви плануєте облаштувати сад і дізнайтеся, що потрібно зробити, щоб поліпшити його якість.

Можна купити домашній набір для перевірки складу ґрунту, але найкращим та найефективнішим способом є довірити комплексный анализ почвы фахівцям. Можна взяти зразок ґрунту і відправити його в спеціальну лабораторію. Там вам проведуть аналіз і нададуть детальний звіт. Візьміть кілька проб з різних ділянок саду, щоб отримати максимально точні результати. Якщо вам потрібен Анализ почвы киев
звертайтеся до аналітичної лабораторії Агротест – це швидке та ефективне вирішення питання.

How to make the most of your garden during lockdown | The Independent

  1. Підготуйте землю

Після того, як дізнаєтеся склад ґрунту і рівень його кислотності, почніть готувати ґрунт до посадки рослин. Додайте речовини, які допоможуть рослинам рости. Додайте органічні речовини, щоб збагатити ґрунт поживними елементами. Можна використовувати компост (в тому числі той, який ви робите самі), гниле листя, болотний мох, гній тварин. Ці засоби можна купити, якщо у вас немає можливості отримати їх самостійно.

Додайте в ґрунт добриво, щоб компенсувати нестачу азоту, фосфору або калію. На упаковці добрива буде вказано, які речовини і в яких кількостях воно містить. Наприклад, якщо на упаковці стоять цифри 5-10-5, це означає, що добриво містить 5% азоту, 10% фосфору і 5% калію.

Скорегуйте кислотність ґрунту з урахуванням результатів проби. Якщо у вас лужний ґрунт (pH вище 7), додайте вапно або деревний попіл. Якщо ґрунт кислотний (pH нижче 7), додайте болотний мох або гниле листя.

Можливо, вам не доведеться міняти pH-рівень ґрунту – це буде залежати від того, які рослини ви плануєте вирощувати.

Вам буде простіше доглядати за рослинами, які добре себе почувають в тому ґрунті, який у вас є.