рекламалевада липки ярковиця купити квартири Івано-Франківськ

100 днів президентства Зеленського: що думають прикарпатці про шостого президента України

рекламаСоціум девелопер купити квартиру Івано-Франківськ зима

Версії спитали прикарпатців, як вони оцінюють першу «стоденку» новообраного українського президента.

Дехто порівнює правління Зеленського з поведінкою його серіального персонажа Голобородька. Інші ж відзначають, що за всі роки незалежності зараз президент має найкращі шанси зламати стару систему.

Руслан Панасюк, Директор Івано-Франківського Центру розвитку місцевого самоврядування

В оптимістичних очікуваннях.

Олексій Петечел, кандидат юридичних наук, доцент

Результати 100 днів президентства Зеленського виявились цілком очікуваними – кардинальних позитивних зрушень, яких прагнуло суспільство обираючи нового президента, не відбулось у жодній сфері. І навіть більше – нова влада крок за кроком відмовилась від більшості своїх передвиборчих обіцянок. Причина цього досить проста – зміни не відбуваються самі по собі, і навіть бажання щось змінити недостатньо. Адже в кінцевому рахунку доводиться працювати не у бажаних, а у об’єктивно існуючих умовах.

Запам’ятаються перші 100 днів роботи нової влади передусім розпуском Верховної Ради України, неоднозначними кадровими рішеннями, окремі з яких відбувалися в обхід чинного законодавства, а також порушенням принципу «Нічого про Україну без України» у міжнародній політиці, якого раніше усі провідні держави незмінно дотримувались.

Андріан Волгін, депутат Івано-Франківської міської ради

Оцінювати можна коли буде нова ВР і Кабмін. На жаль, не можу нічого сказати, тому що фактично керують попередники.

Михайло Джогола, експерт ГО “Центр політичних студій”

Наразі я не особливо побачив якихось результатів 100денної роботи Зеленського. Так, були гучні інфоприводи, були кілька призначень серед різних структур та ОДА, вони, в тій чи іншій мірі, вразили незаангажованістю і, частково, компетенцією цих людей. Але – риторика і поведінка Зеленського, наразі, більше нагадує поведінку його серіального персонажа – він робить прості, але зрозумілі людям кроки, дає прості але популярні меседжі, проте жодного результату це ще не принесло.

Ігор Фріс, юрист, новообраний народний депутат України 9-го скликання

Позитивно. Вибори проведені достойно. Прямі зв’язки з лідерами G7. Виходимо на обмін полоненими. Звинувачень в корупції в новій команді – зеро. Зараз формуємо більшість, Кабмін, місцеву владу і вперед.

Віталій Мацьоцький, журналіст «Дорожнього контролю»

100 днів поки що продовжується рейтингове шоу, яке заходить фанатам серіалу “свати” і та інших продуктів “95кварталу”.

Михайло Смушак, директор Департаменту житлової, комунальної політики та благоустрою Івано-Франківської міської ради

Президент в Україні обирається на 5 років. І саме через 5 років, за підсумками проведеної роботи можна буде робити висновки про ефективність президента України Володимира Зеленського. Сьогодні Україна ще живе за системою і політикою, вибудованою командою Порошенка-Гройсмана. Перші 100 днів роботи новий президент займався формуванням нової команди, напрацюванням стратегій розвитку і вирішення ключових проблем, закладанням фундаменту майбутніх реформ на 5 років. І я вважаю, що це дуже правильно. Змінити країну за 100 днів не можливо, таке можуть обіцяти тільки дилетанти. Але за 5 років – можна! Зараз у Володимира Зеленського є своя більшість у парламенті, буде свій уряд, керівники всіх правоохоронних органів, буде мабуть найкращий шанс за всі роки незалежності України зламати стару систему, провести необхідні реформи і забезпечити системний розвиток України.

Вадим Войтик, шеф-редактор видання Galka.if.ua

Дуже б хотілося оцінити 100 днів роботи президента Зеленського, але немає що оцінювати. Три промови, п’ять роликів, кілька указів.

Найсильніший вчинок – розпустив Верховну Раду, яка і так доживала останні дні. Найдурніший – проміняв військовий парад на Тіну Кароль. Найхитріший – перейменував Адміністрацію в офіс, аби не люструвати свого Санчо Пансу. Абсолютно за дужками залишилося дійсно цікаве рішення скасувати давно застарілі укази часів Кучми і Ющенка. Принаймні піару з того не вийшло. Певне все. 100 днів для Трампа чи Макрона багато, для Зеленського виглядає що ніщо. Треба принаймні 200, аби щось зрозуміти.

Василь Буджак, начальник Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області

Позитивно! За новий стиль керівництва, відмінний від минулих радянських стереотипів.

Тарас Виноградник, депутат Івано-Франківської обласної ради

Тут насправді є дві складові:

1) виходячи з конституційних повноважень;

2) очікувань громадського середовища, виходячи з анонсованих під час виборчих перегонів заяв та обіцянок.

По:

1). Роботу свою виконує (це ми робимо оцінку враховуючи те, що є в інформаційному просторі , а чи все показують …);

2). Очікування виборця не виправдались

Але з’явились і нові виклики. Декларується, що для виконання тих обіцянок треба більше влади, і так до безкінечності…

Наслідки можуть бути непередбачувані, як то:

– узурпація;

– колективний авторитаризм;

– монополія прийняття рішень;

Іван Гарасимко, депутат Івано-Франківської міської ради

Є плюси, є мінуси. З позитиву відзначу роботу Президента – це розпуск парламенту і проведення позачергових виборів до ВРУ; спроба реанімувати Мінський процес і врегулювати конфлікт на Донбасі; відновлення мосту в Станиці Луганській; знайомство з світовими лідерами і місцевими чиновниками.

З негативу – це дискусія щодо призначення керівником Офісу Президента Богдана Андрія (протест з боку Міністерства юстиції, активістів), адже він попадав під люстрацію; оновлення делегації в Мінську на чолі Леоніда Кучми; відмова від військового параду в час війни – це прояв слабкості і недалекоглядності ситуації; турбує політика в сфері зовнішньополітичної діяльності.

На мою думку, спрогнозувати подальшу роботу Володимира Зеленського можна буде на протязі 3-4 місяців, а особливо після запуску роботи нового парламенту.

Святослав Никорович, депутат Івано-Франківської обласної ради

Поки не бачу, що коментувати. Президент новий, Кабмін старий. Крім дурнуватих витівок Андрія Богдана чогось явно достойного уваги нема. Давайте дамо ще 100 днів можливість проявити себе новому Уряду, а тобі будемо робити висновки.

Василь Кедик, політолог

Вважаю, що Зеленському вдалося доволі швидко адаптуватись на новій посаді, хоч він все ще не має потужного кадрового тилу.

Володимир Зеленський встиг дещо оновити фасад влади – згадати хоча б ініціативи перейменування Адміністрації президента в Офіс президента чи розпуску параменту.

У внутрішній політиці основною домінантою перших 100 днів перебування на посаді очікувано став пошук «винних» та «козлів відпущення», що особливо виявилось під час президентських візитів в регіони. Власне тут новий президент не був оригінальним, адже таким займались фактично всі його попередники. Він просто робив це медійно яскравіше та ефектніше.

Не обійшлося без скандалів, як ось з призначенням керівником Офісу президента Андрія Богдана, який підпадає під закон про люстрацію, адже двічі обіймав посаду урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики в період президентства Віктора Януковича.

Зеленський спробував реанімувати Мінський процес та відновити нормандський формат сприяння вирішенню конфлікту на Донбасі, в чому досяг певних успіхів. Проте й тут мали місце незрозумілі кадрові рішення. Спочатку він долучив до складу політичної підгрупи української делегації  Романа Безсмертного, а більш ніж через місяць без пояснень звільнив його.

Загалом початку президентства Зеленського допомогла макроекономічна стабільність та зміцнення національної валюти. Однак це здебільшого заслуга діяльності чинного уряду, Мінфіну та Нацбанку,  а не Офісу президента.

Ярослав Дарвай, директор ПрАТ “Зелене господарство”

Команда президента здобула абсолютну владу в Україні. Тому сподівання людей дуже великі. 29 серпня перша сесія ВР, після того формування уряду. А перші оцінки будемо давати, як переживемо зиму!

Допоможіть добровільним внеском українським журналістам

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!

Ще новини

Двоє мешканців Івано-Франківщини намагалися нелегально потрапити до Румунії

Двоє мешканців Івано-Франківщини намагалися нелегально потрапити до Румунії (фото)

Поблизу кордону з Румунією прикордонники затримали порушників з провідником. Двох жителів Івано-Франківщини та одного – Львівщини супроводжував 19-річний житель села Вишково, що на Закарпатті.

ПЕРЕГЛЯНУТИ
Надвірнянська лікарня через суд поверне чверть мільйона гривень, переплачених за електроенергію

Надвірнянська лікарня через суд поверне чверть мільйона гривень, переплачених за електроенергію

Господарський суд м. Києва задоволив позов Надвірнянської окружної прокуратури в інтересах держави в особі Надвірнянської міської ради про визнання недійсними додаткових угод до договору постачання електричної енергії та стягнення зайво…

ПЕРЕГЛЯНУТИ
В Івано-Франківську військові без статусу УБД отримають компенсацію за комунальні послуги

В Івано-Франківську військові без статусу УБД отримають компенсацію за комунальні послуги

Івано-Франківська міська рада розпочала виплати компенсацій за оплату житлово-комунальних послуг військовослужбовцям, які воюють, але ще не отримали статус учасника бойових дій.

ПЕРЕГЛЯНУТИ