Серед багатьох санаторіїв і приватних садиб Прикарпаття можна знайти цікаві місця, щоб оздоровитися на цілий рік і наступного – знову приїхати в цей благодатний край.
Версії зібрали для вас ТОП-5 ідей для відпочинку на Івано-Франківщині з лікувальним ефектом. Вирушаймо оздоровлюватися!
- 1. Карпатськими схилами на коні
Гори й береги річок Івано-Франківщини сприятливі для верхової їзди. Тож іпотерапія тут дуже популярна. Адже, як запевняють місцеві, коні лікують тіло і заспокоюють душу. Й правда, іпотерапія – давно визнаний метод лікування багатьох захворювань як дорослих, так і дітей.
У більшості гірських районів Ви можете досхочу поїздити на конях. А в деяких місцевостях до Ваших послуг – спеціальна гуцульська порода коней – «Гуцулик». Він добрий, спокійний та привітний, низькорослий, міцної статури, – вважається однією з найкращих гірських порід. Ці коні дуже стійкі і володіють унікальними здібностями підніматися гірськими стежками, дуже обережно, високо піднімаючи передні ноги, переступаючи через різні перешкоди.
За невисоку плату можна орендувати коней для верхової прогулянки практично в кожному селі Івано-Франківщини. Повірте, прогулянка верхи у гуцульському національному вбранні подарує незабутні враження.
Локація:
Покататися на конях можна в кінно-спортивних клубах Івано-Франківська або орендувати коней з інструктором чи без майже в кожному населеному пункті області.
- 2. «Полежати на бджолах»
Ще з давніх часів в Карпатах для лікування та профілактики різних захворювань використовували бджіл та продукти бджільництва – мед та різноманітні настоянки на прополісі чи підморі. Крім того, гуцули давно помітили лікувальну властивість звичайного перебування поблизу бджолиної сім’ї. Адже, пасічники рідко хворіють. Так виник метод лікування – апітерапія або сон на бджолиних вуликах. В багатьох селах Івано-Франківщини окрім неймовірної краси гірських краєвидів, автентичної кухні й культури, можна спробувати унікальну процедуру оздоровлення всього організму – сон на бджолиних вуликах.
В екологічно чистих дерев’яних будиночках є ліжка-лежанки, розташовані прямісінько над вуликами з бджолами. Та не лякайтесь – жодна з комах не має прямого контакту з відвідувачами.
Місцеві запевняють, що вібрації комах заспокоюють нервову систему, знімають м’язові спазми і сприяють нормалізації кровообігу.
Погодьтеся, ну де, як не в Карпатах, де спокій і умиротворення гір, які обов’язково допоможуть закріпити лікувальний ефект, спробувати ближче “потоваришувати” з бджолами?
Локація:
«Бджолині диво-хатки» популярні на Івано-Франківщині. В багатьох районах області, де є пасіки, можна поспати на бджолиних вуликах. Тисменицький район, Галицький на Косівщині, Верховинщині й навіть поблизу Івано-Франківська в Угринові на вас чекають смугасті комахи.
- 3. Гуцульське «джакузі»
З чим у вас асоціюється джакузі? Ймовірно, з релаксацією у теплій воді з бульбашками разом з келихом шампанського чи іншого напою в руці, а поруч – тарілка з фруктами або якимись солодощами. Та в горах Івано-Франківщини все по-іншому. Тут є своє гуцульське «джакузі» – валило. Це дерев’яна бочка, в яку з гірської річки під напором ллється вода – прохолодна і кришталево чиста. Окунувшись у валило, вас чекає природний гідромасаж джерельною водою, який збадьорить вас на довгий час. Процедура гарно знімає втому, долає стрес і загартовує. Що може бути краще, особливо спекотного літнього дня?
Локація:
Спробувати гідромасажну процедуру можна на Косівщині та Верховинщині. Варто лише наважитися і не боятися студеної, як кажуть місцеві, води.
- 4. Карпатське «СПА»
Ще одна водна процедура для зцілення тіла в горах Івано-Франківщини – купання в чані. Чавунну велику ємність наповнюють багатою сірководнем водою мінерального походження, або з додаванням карпатських трав. Чан нагрівається на вогні до температури 35-48 градусів Цельсія. А далі починається процес оздоровлення або, як жартують місцеві: «варіння» туристів. Процедура вам гарантує зняття стресу, максимальне розслаблення і позбавлення від втоми, оздоровлення судин і системи кровообігу, покращення роботи нервової системи. Завдяки високій температурі, через пори проникають цілющі компоненти мінеральної води, виводяться з організму шлаки і токсини, шкіра стає гладкою і пружною.
У процесі ви можете попити смачний чай з цілющих карпатських трав. А завершити процедуру рекомендують зануренням в холодну воду для контрасту і повного переродження.
Локація:
Ароматні трав’яні ванни зі зборами карпатських трав в чанах, які заряджають енергією на тривалий час, можна прийняти в Яремче, Ворохті, Татарові, Верховині, Шешорах, Ворохті на Рожнятівщині.
- 5. Чудодійні джерела і вода, яка горить
Ще одним природним багатством Івано-Франківщин є різноманіття цілющих джерел. Їх головна особливість – жива мінеральна вода або буркут. Крім різних водних процедур в цих чудодійних джерелах, рекомендують і просто пити цю живу, як її називають місцеві, воду.
З нею ви не тільки будете здоровими, а й відчуєте на собі всю силу карпатського духу. Однак, для лікувального ефекту варто проконсультуватися з лікарем.
До речі, є серед безлічі джерел й такі, які настільки багаті сірководнем, що спалахують від найменшої іскри вогню. Таке джерело є у Верховині. Дивовижна єдність стихій – палаюча вода – це ще одна цікава атракція гуцульського краю, яка доповнить оздоровчий екскурс ще більшою кількістю пам’ятних, приємних емоцій.
Локація:
Мінеральні води поширені по всій території Івано-Франківської області. Тут виявлено близько 300 проявів мінеральних вод різноманітних типів. Багатими на них є Долинський, Косівський, Верховинський, Коломийський, Рогатинський, Тисменицький, Тлумацький, Снятинський райони.
Говорити про різноманіття варіантів зцілення тіла й душі та красу природи Івано-Франківщини можна довго, але куди корисніше побачити і спробувати все це на собі.
Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!