Хитромудра афера, а можливо, проста байдужість міської влади призвела до зникненя та фактичного припинення діяльності Будинку вчителя, який десятки років існував у Івано-Франківську. Далі  – ексклюзивне розслідування Версій.

6 років тому, на вулиці Гетьмана Мазепи, 35 у старій одноповерховій будівлі розташовувався Івано-Франківський міський Будинок вчителя. Приміщення уже давно потребувало капітального ремонту, однак коштів на його здійснення міська влада так і не знайшла. Як результат, після поневірянь від однієї аварійної будівлі до іншої, міський Будинок вчителя відновили у приміщені на вулиці Чорновола, 25, яке теж перебуває не у найкращому стані.

А тим часом, на вулиці Г. Мазепи, 35, де раніше був Будинок вчителя, виросло нове багатоквартирне житлове приміщення. Перший поверх цієї новобудови мав бути відданий під приміщення для Будинку вчителя. Принаймні так йдеться у договорі оренди землі від 20 січня 2009 року, який був укладений між Івано-Франківською міською радою в особі міського голови Віктора Анушкевичуса та приватним комерційним підприємством «Ресурс – Захід».

Так виглядав бБудинок вчителя у 2011-му році, на його місці виросла багатоповерхівка, але про відновлення освітньої споруди усі забули

Так виглядав Будинок вчителя у 2011-му році, на його місці виросла багатоповерхівка, але про відновлення освітньої споруди усі забули

budynok_02

Як зазначено у договорі оренди, підприємство «Ресурс – Захід» приймає в строкове, платне володіння і користування земельну ділянку для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення, при умові знесення нежитлового будинку №35 на вулиці Гетьмана Мазепи та укладання угоди з управлінням освіти і науки виконавчого комітету міської ради про передачу 250 кв.м. загальної площі громадських приміщень для влаштування «Будинку вчителя».

В оренду була передана також земельна ділянка загальною площею 0,1557 га, на якій розташовувалося нежитлове приміщення, що підтягалось знесенню. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становила на той період 590 371,07 грн. Договір було укладено терміном на три роки, а також особисто підписано міським головою Віктором Анушкевичусом.

5-oOrUarRkw

Однак, через три роки, коли строк дії договору добіг до свого кінця, багатоповерхівка так і не була зведена, як не було і Будинку вчителя”. Натомість, міський голова Івано-Франківської міської ради Віктор Анушкевичус заключив новий договір на оренду земельної ділянки на вулиці Гетьмана Мазепи,35 вже із іншим приватним підприємством «Прогрес – Інвест».

Згідно договору оренди від 15 березня 2012 року орендар, – приватне підприємство «Прогрес–Інвест», отримало в строкове платне користування земельну ділянку, для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення, яка знаходиться на вулиці Гетьмана Мазепи, 35. Разом із земельною ділянкою у користування орендаря також передавались об’єкти нерухомого майна, а саме незавершене будівництво. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки, на дату підписання сторонами договору, становила 625 274,77 грн. Договір було укладено строком на три роки.

Але, і у новому договорі, у порівняні із аналогічний документом 2009 року, не тільки змінився орендар, але і умови використання земельної ділянки. Так, згідно умов, земельна ділянка на вулиці Г.Мазепи, 35 передавалася в оренду для будівництва багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями громадського призначення. Попередній договір передбачав також укладення паралельного договору про передачу 250 кв.м. площі у новобудові із управлінням освіти і науки міськвиконкому для влаштування Будинку вчителя. У новому договорі оренди, який також як і перший був підписаний міським головою Віктором Анушкевичусом, про виділення приміщення для діяльності Будинку вчителя вже нічого не йдеться. Таким чином, міська влада “непомітно” забула вписати у договір передачу приміщень для влаштування Будинку вчителя.

Договір, в якому не вказується про необхідність облаштування Будинку вчителя, підписаний В. Анушкевичусом:

KKbK9zQRleg

aRbMzKMH1iU

aPIsNJpY3GM

UA4cE5JGggM

У 2013 році громадський антикорупційний комітет при Івано-Франківській облдержадміністрації взявся перевіряти умови договорів оренди землі на вулиці Г. Мазепи, що були укладені у 2009 р. та 2012 р.

За відповідями антикорупційний комітет звернувся в управління освіти і науки виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради. Там їм повідомили, що угода між управлінням освіти і науки та забудовником про передачу 250 кв.м. загальної площі громадських приміщень для влаштування «Будинку вчителя» на вул. Г. Мазепи, 35 як така відсутня.

У свою чергу, громадський антикорупційний комітет звернувся до прокуратори Івано-Франківської області, з проханням провести прокурорську перевірку. У квітні 2013 року прокуратура прийняла до уваги клопотання антикорупційного комітету, але на цьому справа зупинилась.

Після передачі в приватні руки земельної ділянки, де раніше розташувався «Будинок вчителя»,  як такий припинив своє існування.

Додамо, що свого часу під Івано-Франківський міський Будинок вчителя були виділені 2 непристосовані, неопалювальні кімнати в приміщені Карпатського інституту інформатики та підприємництва по вул. Січових Стрільців, 66, але з закриттям Івано-Франківської філії  інституту – навіть така можливість зникла. І всетаки, через кілька місяців Будинок вчителя відновилює діяльність, але тільки на папері. В приміщені по вул. Чорновола, 25. Однак і ця будівля не в найкращому стані, й потребує значних витрат для проведення відновлювально-ремонтних робіт. Тому, по факту Івано-Франківськ має лише вивіску Будинку вчителя, який на ділі не працює через незадовільний стан приміщення.