В нашій обласні дорога проходить через Болехів, Долину, Калуш, Івано-Франківськ, Коломию, Заболотів, Снятин. А ще – через Отинію, перетворюючись в цьому містечку спочатку на вулицю Галицьку, а потім (після повороту) стаючи вулицею Шевченка.

Минулого тижня журналісти «Версій» відправилися саме до Отинії, щоб первірити отинійський відрізок Н10.

Чому саме Отинія? Та тому, що з цим містом пов’язані два івано-франківські політичні діячі. Народний депутат Верховної ради 7-го скликання від партії Всеукраїнське об’єднання «Свобода», член Комітету з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Руслан Марцінків, чиї батьки досі мешкають на вулиці Галицькій

 

марцинків2

та Олександр Левицький, замісник голови івано-франківської обласної ради, член політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина», народився в Отинії й досі там проживає.

Власне, журналістів цікавило одне питання. Чому такі впливові діячі не посприяли тому, щоб відрізок Автошляху Н10, який знаходиться в Отинії, відремонтували.

5отинія

Вулиця Галицька зустріла нас цікавим знаком.

1знак

Знаючі люди кажуть, що такі дорожні знаки є лише в Україні.

Взагалі, зі знаками в Отинії якась біда. Вони або зовсім лежать,

2знак

або похилені,

3знак

або прибиті на дере’вяну шпалу.

4знак

Але це дрібниці.

Більший інтерес викликає саме стан дороги.

Журналісти «Версій» спробували попитати у місцевих мешканців, що вони думають з приводу стану дороги, а також чому, при наявності в земляках Марцінківа і Левицького, змін на краще не видно.

Дехто відмовлявся говорити взагалі. Дехто досить охоче коментував ситуацію, але не на камеру. Хоча і в Отинії знайшлося кілька сміливців:

Щоб уникнути упередженості, «Версії», звернулися за коментарями до «фігурантів» – Руслана Марцінківа та Олександра Левицького.

Пан Марцінків фактично ухилився від коментарів, відповівши щось цілком не по темі. Хоча громаді було б цікаво, чому він, перебуваючи три роки народним депутатом та ще й членом комісії з житлово-комунального господарства, нічого не зробив для Отинії.

А ось Олександр Левицький одразу відгукнувся і розповів, що проблема ця тягнеться ще з 2011 року й він особисто, коли на посаді голови ОДА був Михайло Вишиванюк «і письмово, і в інший спосіб» звертався з клопотаннями щодо ремонту цієї ділянки дороги. Вишиванюк двічі обіцяв. Але все закінчилося лише тим, що зрізали робоче покриття дороги.

За останні два роки (2014,2015) дорога дійшла до такого стану, в якому зараз перебуває. Люди хотіли перекривати дорогу, але Олександр Левицький переконаний, що «отинійська громада цивілізована, розуміє обставини, труднощі та проблеми, котрі є в державі зараз і розуміє, що ще один крик, ще один скандал не допоможуть справі».

Натомість пан Левицький запевняє (пряма мова):

«Керівництво ОДА і я, як перший заступник голови обласної ради, наполегливо і постійно ведемо роботу зі Службою доріг, для того, щоб ці роботи були виконані. В світлі тих рішень, які зараз прийняті урядом про виділення 700 мільйонів гривень (на ремонт прикарпатських доріг – «Версії») нам приємно, що для ділянки Стрий-Мамалига (це якраз та ділянка, котра проходить через Отинію) передбачені кошти на ремонт. Ми активно (і навіть агресивно) наполягаємо на тому, щоб цей ремонт провели».

На закінчення свого коментаря Олександр Левицький погодився, що такий стан дороги в Отинії це і велика біда, і велика ганьба, але він сподівається, що цю проблему вдасться вирішити.

Від себе додамо, що «Версії» теж сподіваються.