IMG_5387

Рефлексувати доводиться в таких випадках мешканцям проблемних будинків, в яких необачні громадяни купили житло. Адже в Україні відпрацьована ідеальна для махінацій система. Ті, хто хоче мати в будинку помешкання, переважно купують його ще на стадії закладення фундаменту, тим самим фінансуючи будівництво, сподіваючись в подальшому отримати житло.

Найбільше не щастить тим, хто вкладає гроші в будівництво, яке (за задумом аферистів) навіть не планують завершувати. Такі люди залишаються і без грошей, і без житла. В нашому випадку люди житло начебто мають, а начебто і ні.

Мова йде про 72-х квартирний будинок збудований на розі вулиць Тичини-Довга в Івано-Франківську. Все, що мають на руках мешканці будинку – це договори купівлі-продажу. Тому що будинок, в якому вони проживають, досі не зданий в експлуатацію і, як наслідок, йому не присвоєна адреса.

Чому будинок не зданий в експлуатацію? Та тому, що по всім паперам він проходить, як незакінчене будівництво. І дійсно, в будинку відсутні передбачені проектом ліфти – лише порожні ліфтові шахти. Саме цей факт не дозволяє прийняти будинок в експлуатацію.

За словами мешканців міста, внаслідок ситуації, що склалася, вони змушені сплачувати за електроенергію та за газ, як юридичні особи, тому що будинок числиться, як незакінчене будівництво. Тобто, виходить, що мешканці оплачують рахунки фірми, яка зводила цей будинок і не завершила будівництво. Гадаємо настав час озвучити її назву – ТзВО “Прикарпаття-Авто”.

12 серпня 2014 року між Виконавчим комітетом Івано-Франківської міської ради, Фінансовим управлінням виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради та Товариством з обмеженою відповідальністю “Прикарпаття-Авто” було укладено договір №51 про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста. Відповідно до п.1.1 договору замовник, ТзВО “Прикарпаття-Авто”, що здійснює будівництво багатоквартирного житлового будинку з вбудованими приміщеннями торгового призначення на вул. Тичини – Довга, в порядку та на умовах, визначених договором, бере участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Івано-Франківська.

Вбудовані приміщення – це крамниці, котрі розташовані на першому поверсі будинку. При цьому деякі крамниці зазначають, що їхня адреса Тичини,65, а деякі, Тичини,67. Втім, як вдалося з’ясувати, умовна адреса будинку – Тичини,67.

IMG_5414

Як розповіли в одній з крамниць, коли вони заключали договір оренди з власником приміщення, той їх попередив, що будинок не зданий в експлуатацію. Залишається лише здогадуватися, яким чином заключався договір оренди. Напевно таким чином, як і продавалися квартири.

Журналісти «Народного контролю» відшукали ріелтора, який продавав помешкання, ним виявився такий собі Любомир Рекрутяк, який заявив, що він всього лиш приватний підприємець і відношення до ТзВО “Прикарпаття-Авто” не має жодного. За юридичною адресою ТзВО “Прикарпаття-Авто” на вулиці Петлюри,16 журналісти знайшли лише автомийку та СТО.

Що ж це за така фірма-невидимка? Вдалося з’ясувати, що власниками ТзВО “Прикарпаття-Авто” були наступні особи: Ярослав Гуменюк, Андрій Галущак, Сергій Басараб, Руслан Гусак.

IMG_5385

Ще до початку будівництва згаданого будинку Руслан Гусак, Андрій Галущак та Сергій Басараб вибули зі складу засновників. Таким чином залишився лише Ярослав Гуменюк, який також є засновником ще однієї фірми-забудівника – ТзОВ «Екокомбуд».

Фірма «Екокомбуд» зареєстрована у червні 2014 року. На початку її основним власником був «Станіславівміськбуд», власниками якого були вже знайомий на Сергій Басараб (який з початку 2015 року є першим заступником голови Івано-Франківської ОДА Олега Гончарука) та (!) Любомир Рекрутяк, який успішно продавав громадянам квартири в будинку на розі Тичини-Довга. Коло, як кажуть, замкнулося.

Втім, все це жодним чином не пояснює, чому будівництво будинку за умовною адресою вулиця Тичини,67 не завершене і будинок до сьогоднішнього дня не зданий в експлуатацію.

Швидше всього справа у позові Фінансового управління виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю “Прикарпаття-Авто” про стягнення з останнього заборгованості за неналежне виконання умов, вже згаданого вище, договору №51 про пайову участь замовників будівництва у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста від 12.08.14 в сумі 695 227,20грн. із них: 598 720,32грн., 43 524,31грн. пені, 45 671,94грн. інфляційних втрат, 7 310,63грн. -3% річних.

“Прикарпаття-Авто” програло цю справу в судах різних інстанцій. А раз так, то забудовник, вочевидь, вирішив, що доводити до кінця будівництво й здавати будинок в експлуатацію вже немає жодного сенсу. Звичайно, – це лише наші припущення, бо саме ТзВО “Прикарпаття-Авто” ситуацію пояснює важкою економічною ситуацією в країні. Після сюжету «Народного контролю» керівництво фірми-забудовника направило в Івано-Франківську інспекцію держархбудконтролю листа, в якому повідомило, що важка ситуація в українській економіці відбилася й на їхньому підприємстві, тому вони не мають фінансових можливостей довести будівництво злощасного будинку до кінця. Але “Прикарпаття-Авто” обіцяє, що докладе всіх зусиль, щоб все ж заверщити будівельні роботи та здати будинок в експлуатацію. Коли це станеться? Обіцяного, як відомо, три роки чекають.