Центр медичної допомоги, про який заговорили ще наприкінці минулого року і створили цьогоріч – досі кульгає.

В столиці прикарпатських медиків-реорганізаторів розкритикували, адже як виявилось Івано-Франківська область пасе задніх з поміж решти областей України за створенням центрального диспетчерського пункту з системою GPS.

Директор Департаменту охорони здоров’я ОДА Роман Мельник зауважив, що переймав досвід Європи і має власне бачення з цього приводу: “Немає нічого страшного. Ми зробимо структурні підрозділи, віддамо повноваження на місцях. Ми звичайно не зможе з Івано-Франківська добре керувати навіть в Ворохті чи Верховині. Ми це прекрасно розуміємо. Але це має бути єдиний центр і цілісна система. Має бути навчальна база дуже добра”.

Проти такої позиції повстали практично усі головні лікарі районів. Вони мають сумніви, чи зможуть в обласному центрі відстежити як працюють медики в тому чи іншому районі. Не в захваті від запропонованого єдиного центру і голова ОДА: “Питання стоїть в оперативному управлінні. І щоб швидка медична допомога своєвчасно приїхала до хворого. І не треба все зганяти в один великий кут, в один великий галуз, під одну юридичну особу. Тоді получиться великий неуправляємий колгосп” ,- заявив Михайло Вишиванюк. Він закликав головних лікарів районів і директора Департаменту охорони здоров’я ОДА Романа Мельника зібратись, знайти компроміс і доробити питання в робочому порядку.