Схоже, що в команді міського голови Івано-Франківська з приходом двох нових заступників намітилася серйозна розбіжність у поглядах. А сьогоднішню ситуацію, яка склалась на оперативній нараді першого заступника міського голови Зіновія Фітеля можна охарактеризувати, як перший дзвінок її розколу.

На сьогоднішній оперативній нараді представники команди мера публічно розсварилися. Чиновники звинувачували один одного в неорганізованій роботі, а також намагались перекласти чи зняти з себе відповідальність за прогріхи.

Розпочалось усе після позитивної доповіді керівника управлінням економічного та інтеграційного розвитку МВК Богдана Білика про проведення “Свята хліба” в Івано-Франківську. Натомість заступник міського голови з економічних питань Руслан Панасюк висловив різкі критичні зауваження щодо організації проведення свята. Перше було адресоване начальнику управління освіти і науки виконкому Івано-Франківської міської ради Наталії Микулі.

“Наталя Петрівна, я не знаю як виконувався цей лист, який ми спрямували на ваше управління. Просили, щоб на перше вересня на лінійці було оголошено, що проводиться свято хліба. Там де я був – оголошення не було,” – заявив Руслан Панасюк.

У відповідь на це головна освітянка міста запевнила, в тому, що всі освітні заклади були повідомлені. А також наголосила – якщо б не учні і педагоги, то багато заходів в Івано-Франківську взагалі б не були проведені.

“Всі заклади освіти були повідомлені, до керівників закладів освіти була направлена інформація, і всі листівки, які були видруковані – були розставлені в кожну поштову скриньку. Я хочу сказати, що ті заходи, які впродовж року відбуваються в місті Івано-Фарнківську за участю учнівської і педагогічної громадськості, що якби не було учнів і педагогів, то багато заходів в Івано-Франківську були б взагалі не проведені, – відповіла Наталія Микула. – А щодо шкільних лінійок, то кожна має свої вимоги. І якщо ми перетворимо шкільні лінійки в оголошення щодо того, що проводиться в місті Івано-Франківську, я вважаю, що це теж не буде доцільно.”

Друга  проблема, на яку звернув увагу Руслан Панасюк – неорганізована робота комунального підприємства “Сервіс-Авто”. За словами заступника міського голови, через неї ледь не зірвалось проведення свята.

“Напередодні, в суботу, через неорганізовану роботу комунального підприємства “Сервіс-Авто” в нас фактично чуть не відбувся зрив свята. На годину 8-му вечора, на площі Шептицького залишалось 5 автомобілів. Керівництво КП “Авто-Сервіс” у вирішення питання усунулось, – сказав Руслан Панасюк. – Ми викликали наряд ДАІ, який знайшов власників. І тільки своїми зусиллями ми змогли на 10 годину забрати ці автомобілі.”

Звертаючись до директора комунального підприємства Андрія Строїча, Руслан Панасюк попросив його подати письмове пояснення і навіть зауважив, що не хотів би працювати з ним в одній команді.

У відповідь на це очільник “Авто-Сервіс”  заявив, що з боку підприємства чітко виконувались всі функції, які були заплановані на нараді, яка відбулась напередодні свята. “Все, що було в наших силах – ми зробили”, – зазначив Андрій Строїч. А в ситуації, яка склалась, директор комунального підприємства звинуватив міліцію. “Наряд міліції з’явився тільки в 19.50 на Майдан Шептицького. Якщо би було так як в минулі роки, і так як домовлялись на нараді, що міліція мала бути принаймні в суботу з обіду – то цього питання би не виникло” – заявив Андрій Строїч.

Описав своє незадоволення роботою КП “Авто-Сервіс” і депутат Івано-Франківської міськради Руслан Кукурудз. “Ситуація була дуже критична. Вирішувати її мали працівники цього підприємства. Я здивований, як можна було доручити людям, не зовсім тверезим. Люди знаходилися на посту №1 – на в’їзді в центр міста – нетверезі. Вони не те, що не могли вирішувати якісь питання – вони, мені здається, не могли самі себе контролювати” – сказав Ростислав Кукурудз.

Розрядити ситуацію вдалось першому заступнику міського голови Зіновію Фітелю, який закликав провести наради із відповідальними людьми, і не для того, щоб покарати, а для того, щоб в майбутньому проводити такі заходи краще. “А в принципі треба всім подякувати, що таке в нас проводиться і воно в нас є. Всім причетним – дякую,” – підсумував Зіновій Фітель.