За цей час громада переродилася, тут було втілено десятки розвиткових проєктів і горяни врешті відчули себе справжніми господарями на свої землі.

Бюджет Білоберізької громади з 600 тисяч зріс до 30 мільйонів, з урахуванням всіх усіх субвенцій із держбюджету. За останні кілька років зроблено більше, аніж за попередні десятиліття. Наприклад, 2017 року у громаді вклали у розвиток 7 мільйонів, 2018-го – 8 мільйонів, а 2019-го – до 12 мільйонів гривень, пишуть Версії.

Білоберізький ліцей

В Білоберізькій громаді пишаються своїм опорним навчальним закладам, який став взірцевим у регіоні, пришкільним інтернатом, дільничою лікарнею, яку вдалося зберегти, як медзаклад вторинного рівня медицини, Центром безпеки з його добровільною пожежною охороною й екстреною медичною допомогою, комунальним підприємством з сучасною європейською технікою.

Горяни на місцевому рівні вирішують проблеми бездоріжжя, впроваджують практику сортування твердих побутових відходів та активно розвивають туризм.

Фото – КАРПАТИ.INFO

Вже невдовзі в Устеріках відкриють сучасний ЦНАП, де мешканці ОТГ зможуть отримувати всі основні адміністративні послуги безпосередньо у громаді.

Картинки по запросу "устеріки цнап""

Проект ЦНАПу

Згідно оновленого проєкту Перспективного плану Івано-Франківської області, представленого в Міністерстві розвитку громад та територій України, до Білоберізької ОТГ загалом має увійти 19 населених пунктів, серед них і Верхньоясенівська сільська рада.

Ігор Мельничук – виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття

“Експерти запропонували віднести Верхньоясенівську сільську раду до Білоберізької громади, щоб збалансувати економічний потенціал району, людський потенціал та забезпечити якісне надання послуг. Зважаючи на те, що в ОТГ планується перенесення адмінбудівлі з села Білоберізка до села Устеріки, це значно наблизить послуги Верхньоясенівській сільській раді”, – відмічає виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук.

 

У Білоберізькій ОТГ готові до розширення, тому й запланували перенесення адміністративного центру до Устерік, щоб було зручно для всіх громад.

Результат пошуку зображень за запитом дмитро іванюк білоберізка"

“Сьогодні Білоберізька громада є одним із новаторів в регіоні. Ми не наполягаємо на приєднанні і підтримуємо принцип добровільності. Втім, громада відкрита до спілкування і готова з радістю поділитися тим досвідом, який здобула за роки впровадження реформи децентралізації. Тепер ми зможемо реалізувати більше інфраструктурних проєктів на території тих сільських рад, які плануються до приєднання. Тому ми відкриті до об’єднання з сусідніми, але розуміємо, що вибір робити їм. Як люди вирішать, так і буде”, – відмічає голова Білоберізької ОТГ Дмитро Іванюк.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!