Дисциплінарні стягнення та адміністративна відповідальність чекає на керівників навчальних закладів за неякісну їжу в дитсадках та школах Прикарпаття.

Директор Департамент освіти ОДА Сергій Дерев’янко заявив, що в школах та дошкільних закладах є місце не виконанню натуральних норм споживання основних продуктів харчування. “Давайте подивимося, як харчуються наші діти. Моніторинг показує, що в дошкільних закладах діти забезпечуються харчуванням на 81,8 %. Фактична вартість харчування в середньому по області, однієї дитини в день складає 11,5 гривень, при потребі 16-18 гривень” – розповів Сергій Дерев’янко.

Обласні освітяни, зі сльозами на очах переконують, що в області 100 % дітей отримують в навчальних закладах гаряче харчування, тому деяким керівникам шкіл і дитсатків на горіхи перепало несправедливо. “Дошкільні заклади фінансуються з сільського бюджету, а школи з районного. Я вам кажу за освіту. В зв’язку з тим, що батьки багаті можуть за дітей доплатити, в деяких районах приймали рішення: сиріт, малозабезпечених і багатодітних харчувати безплатно, але на більшу суму, а решту мають батьки доплатити. А прокуратура пише, що ми порушуємо закон і люди отримали за це догану” – скаржиться заступник директора Департаменту освіти ОДА Зінаїда Болюк.

Очільник області Михайло Вишиванюк заявив, що штрафи та догани не така й велика біда, в порівнянні з неякісним харчуванням дітей. Тому і доручив районним чиновникам щотижня куштувати, що їдять діти у кожному із таборів відпочинку.