А ви колись пробували заснути під бджолину колискову? Кажуть, що такий сон найсолодший! Бо бджоли  це божі ангели, які живуть на цій планеті для збереження життя.

А ще у бджіл з “Золотого крилечка” з’явилась особлива місія – вони “долучились” до розвитку лікувально-оздоровчого туризму на Прикарпатті, пишуть Версії.

Матеївецька ОТГ стала одним з переможців на конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад в рамках проєкту «Карпатська мережа регіонального розвитку» і тепер тут триває реалізація проєкту зі створення лікувально-оздоровчого туризму.

У межах ініціативи працюють над створенням трьох туристичних маршрутів, котрі з’єднуватимуть 94 об’єкти господарської діяльності: санаторій «Золоті крилечка», джерело Джуркут, цех з виробництва кахелю, місцеві пасіки, овечі ферми тощо.

На цьому наголосив виконавчий директор Агенції розвитку ОТГ Прикарпаття Ігор Мельничук.

За його словами, основна мета проєкту полягає у підвищенні економічного розвитку сіл Запруття, що знаходяться на межі Коломийського, Косівського та Снятинського районів, через використання їхнього природного та рекреаційного потенціалів.

“Нашу область щороку відвідують 4 мільйони туристів. За даними досліджень, 80% з них їздять переважно до Буковелю та Яремче. Однак Прикарпаття багате не лише гірськолижними курортами, але й іншими туристичними місцями. Нині необхідно їх популяризувати та працювати над розвитком тамтешньої інфраструктури”, – відмічає Ігор Мельничук.

Реалізовувати цю ініціативу почали з запрутських сіл Матеївецької ОТГ,  розташованих у передгір’ї Карпат.

Особливістю відпочинку в громаді є подорож грінвейсами – зеленими шляхами, які зараз на піку популярності в Європі. Це спосіб пересування велосипедом, на коні чи пішки. До розробки грінвейсів у Матеївецькій громаді долучився Олександр Бурсанов – керівник туристичного товариства «Карпатські стежки». В його арсеналі 2500 кілометрів розроблених грінвейсів і він добре знає, наскільки важливе створення інфраструктури для активного відпочинку в Карпатах.

“Спочатку ми зробили інвентаризацію туристичних ресурсів, які є на цій території. Зібрали всі точки, які можуть бути цікавими для туристів – від водоспадів і оглядових майданчиків до таких чудових місць, як пасіка Кондрюків. Щоб розробити ці маршрути, протяжністю 41,5 км, нам довелось спочатку провести розвідку – проїхали велосипедом десь близько 120 км”, – розповідає Олександр Бурсанов.

“Ми на прикладі сіл Запруття – Тростянка, Пилипи, Грушів, Кропивище – будуємо мережу зелених шляхів: велосипедних, кінних, пішохідних. На їхню карту нанесли об’єкти комерційної діяльності, таким чином формуємо для туристів мережу лікувальних послуг, – додає Ігор Мельничук. – Важливим аспектом проєкту стане налагодження взаємодії між локальним бізнесом та органами місцевого самоврядування. Лише спільна робота стане передумовою соціально-економічного розвитку».

Цю практику доволі успішно впроваджують у санаторії “Золоті крилечка”.

“Це особливе місце. Вона притягує у будь-який час і в будь-яку пору року. Тут спокій, тут тиша, вас оточує лиш гул бджіл і спів пташок. Створення цього комплексу почалося з мрії. Колись мій маленький син сказав: “Як добре було б, якби тут були вулики”. І з цих слів почалась історія нашого комплексу. Тут вкладалося серце і душа. Спочатку ми створювали куточок раю для бджіл. Потім поступово сюди почали приїжджати люди – хто відпочити, хто на лікування”, – розповідає господар оздоровчого комплексу «Золоті крилечка» Віктор Кондрюк.

Він – відомий на Прикарпатті пасічник, автор методики “Сам собі лікар”.

“Нема такої хвороби, яку бджола не могла б вилікувати. Людський організм унікальний, але ми щоразу намагаємось допомогти. Та ті, хто до нас приїжджає, усвідомлюють найголовніше: у цьому житті справжня цінність – не влада і не гроші, а здоров’я”, – каже Віктор Кондрюк.

Знайти “Золоті крилечка” допоможуть інформаційні стенди та вказівники. У межах
проекту вже до кінця року буде встановлено 12 інформаційних стендів та 20 вказівників, котрі вестимуть туристів до місцевостей, де ті зможуть оздоровитись та полікуватись. Загальна протяжність таких маршрутів становитиме 41,5 км, а вся інформація про них міститиметься на карті Google.

До того ж, експерт повідомив, що нині на об’єкті вже промарковано один із трьох зелених шляхів, який з’єднує села Корнич, Пилипи та Спас. Робота ще над двома нині триває.

“Другий – це лінія між селами Тростянка, Дебеславці, Пилипи, а третій маршрут з’єднуватиме Тростянку, Кропивище та Спас, – підкреслив Мельничук, – Новоутворенні маршрути з’єднаємо з тими шляхами, які уже існують у Коломийській та Нижньовербізькій ОТГ”.

До слова, це перша спроба монетизувати рекреаційно-туристичний потенціал сіл Запруття в Матеївецькій ОТГ.

“Ми маємо шукати нові шляхи економічного розвитку наших територій. Ми не можемо конкурувати з Буковелем. Але є люди, які собі не можуть дозволити поїхати на Буковель. А тут у нас доступний та здоровий відпочинок. Ми продумали маршрут, який охопить багато цікавинок. До прикладу, ти погостював у “Золотих крилечках”, вийшов за ворота – і одразу опинився у дикому лісі. Взяв велосипед, і гайнув по історичних місцях – чи до боївки, чи до криївки УПА. Можна на підводі чи на конях проїхатися, до місцевої сироварні родини Абрам’юків у Кропивищах повернути. В нас є де відпочити – приїжджайте”, – запрошує заступник голови Матеївецької громади Любомир Веселовський.

Довідково:
Проєкт здобув перемогу в конкурсі Програми підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, яку реалізує Асоціація «Єврорегіон Карпати-Україна» у рамках проєкту Карпатська мережа регіонального розвитку спільно з міністерством розвитку громад і територій України, Закарпатською. Івано-Франківською, Львівською, Чернівецькою обласними державними адміністраціями, що фінансується за кошти Державного бюджету України, отриманих на фінансування Програми підтримки секторальної політики – Програми підтримки регіональної політики.

 

Підписуйтесь на канал Версій в Telegram та читайте нас у Facebook. Завжди цікаві та актуальні новини!