Картинки по запросу масаж

Впродовж останніх років жінки згадують про масаж ближче до літа,або перед поїздкою на відпочинок. Перш завсе вони хочуть надати тілу гарного вигляду. Але не усім такі процедури дозволені.

Все, що варто знати про масаж, читачам Версій розповіла лікар-косметолог, естетист по тілу Ірина Максимчук.

Масаж, як запорука здоров’я

Є думка, що хороший масажист, у першу чергу, має бути медиком, який добре знає особливості людського організму. В Україні немає такого закону, в якому б йшлося про те, що масажист повинен мати медичну освіту. Але бажано, щоб так було. Є багато нюансів пов’язаних з масажем і їх варто пояснити людині з медичної точки зору. Крім того, при виконанні масажу треба знати анатомію тіла, хід м’язів, де яка судина чи нерв знаходиться. Також є певні захворювання при яких окремі техніки масажу заборонені. Це все обов’язково варто знати тоді коли роблять лікувальний масаж.  Його може робити тільки масажист-реабілітолог.

У світі є багато різноманітних технік та видів масажу. Я роблю апаратний масаж для корекції фігури. Оскільки я лікар-косметолог естетист по тілу, то можу також робити й інші процедури, такі як мезотерапія, ін’єкційні методики та обгортання. Масаж може бути ручним або апаратним. Для корекції фігури більш дієвий другий варіант. Одна процедура ролико-вакуумного апаратного масажу прирівнюється до трьох процедур ручного. Крім того, під час апаратного масажу я можу корегувати інтенсивність. Ручний масаж болючіший для клієнта, ну і масажиста він також більше виснажує, адже самі розумієте, що треба прикласти максимум зусиль. Для того, щоб був результат раджу пройти від 8до 15 процедур. Все залежить від кожного індивідуально. Сеанси можна роботи через один, два або три дні. Вакуумно-роликовий масаж підходить не лише для корекції фігури, а й при болях у спині, при перенесенні бронхітів, пневмонії, але на стадії ремісії. Також він корисний при остеохондрозі та запаленні м’язів.

Масаж корисний у будь-якому випадку, не лише тоді коли потрібна корекція фігури. Дуже гарно впливає на наше тіло лімфо дренаж. За допомогою цього виду масажу, ми очищаємо наш організм від продуктів обміну та шлаків,забираємо кишкову рідину з організму і покращуємо лімфу. Лімфа – це наша очисна система. Якщо вона працює нормально то й організм теж. І для жінок корисно хоча б один раз в місяць проходити лімфодренажний масаж. Його роблять в повільнішому темпі і по ходу відтоку лімфи. Тобто знизу до гори. Така процедура корисна для імунітету і загального самопочуття.

Дозволено не усім                              

Варто пам’ятати, що масаж може нашкодити. Це може статися тоді, коли він виконаний не правильно. Або у випадку, коли не добре зібраний анамнез чи немає контакту пацієнта і масажиста. Іноді людина прийшовши на масаж може не розказати про якусь хворобу, погане самопочуття чи щось в тому роді.

Але є категорії людей, яким категорично протипоказано сеанси масажу. Сюди можна віднести осіб, які мають доброякісні чи злоякісні новоутворення. Є думка, що коли людина вже вилікувалася, і є стабільна ремісія впродовж 5-ти років після перенесеного онкозахворювання, то можна робити масаж. Але я проти. Адже масажуючи тіло пришвидшуємо кровообіг і десь в організмі та ракова клітина може спати, а ми її просто поженемо по організму і спровокуємо будь-що. Також масаж протипоказано людям, які мають схильність до кровотеч та утворення тромбів. Особам, які мають варикозне розширення вен 2-ї, 3-ї стадії і захворювання судин (коли по тілу чітко виражена куперозна сітка). Вагітним та жінкам під час менструального періоду. Людям з високою температурою та в стані алкогольного сп’яніння. Людям з туберкульозом та цукровим діабетом. При будь-яких хронічних захворюваннях на стадії загострення. При гіпертонічній хворобі 3-ї стадії. Тим хто переніс інфаркт. Жінкам, які годують грудьми тому, що під час масажу йде швидше виведення токсинів з організму, але ці токсини мають властивість потрапляти в грудне молоко.

Існує чимало видів масажу: косметичний, лікувальний, спортивний, медовий, лімфодренажний. Та найбільшою популярністю користується антицелюлітний. Це хоч і болюча процедура, проте вона покращує кровообіг обраної області тіла. Здебільшого виконується в області стегон, спини, рук та живота. Результат ви побачите після 2-3 процедур. Але одного масажу недостатньо, потрібно багато рухатися, займатися спортом, правильно харчуватися і пити багато води. В мене є такі клієнти, які ходять на масаж, але лінуються займатися спортом і при цьому люблять смачно поїсти. В такому випадку завдяки масажу можна позбутися в об’ємі лише 1-2 см, покращити тонус і якість шкіри. Я завжди наголошую, що масаж це один із методів корекції фігури, 70% – це харчування, і поки людина цього не зрозуміє бажаного результату не буде.

Підготувала Марія Франчук