«Декілька тижнів тому я побачив на Фейсбуці фотографію, зроблену під Управлінням патрульної поліції міста Івано-Франківськ. На якій було сфотографовано службовий «Volkswagen Passat B6» сірого кольору на номерах АТ 6912 ВН і збоку патрульний «Toyota Prius». І під даною фотографією був пост, що нібито, цей «Passat» на «лівих» номерах, що дані номера не відповідають даному автомобілю. А саме колись під цими номерами був зареєстрований «Nissan Patrol». Ну, спочатку я навіть подумав, що це фейк і вирішив перепровірити інформацію. Буквально за декілька хвилин я отримав інформацію, що дійсно до 01.10.2015 року за даними номерними знаками числився «Nissan Patrol» 4/2 дизель, чорного кольору, п’ятидверний, 94-го року випуску. Після того, цей «Patrol» поміняв власника і був переоформлений на інші ДНЗ. І ці державні номерні знаки більше ніякому автомобілю не присвоювались. Значить, виходить, що дійсно підтвердилася інформація, що даний «Passat», на якому їздить начальник управління патрульної поліції в Івано-Франківську Дмитро Міхалець дійсно з «лівими» номерними знаками. Хтось може сказати, що ну це міліція – їм можна. Вони можуть мати номери-прикриття. Дійсно, є у нас в Законі «Про оперативно-розшукову діяльність», якщо я не помиляюся, стаття 8 п. 17, що можна використовувати для відділів, які займаються оперативно-розшуковою діяльністю неіснуючі номерні знаки. Виготовляти їх і використовувати, але патрульна поліція України не займається оперативно-розшуковою діяльністю. В даному Законі є чіткий перелік, хто саме займається даною діяльністю. Я захотів перевірити, як сама патрульна поліція це прокоментує. Дзвонив я безпосередньо до Дмитра Міхальця. Він від мене вже трубку не бере після останнього нашого спілкування. Дзвонив до речника, але, як тільки я почав задавати йому питання з приводу чого я хотів би отримати від нього офіційний коментар, між нами перервався зв’язок. І потім він передзвонив до мене і повідомив, що у його телефоні сіла батарея. Я попросив на другий день, чи змогли би вони прокоментувати, вони мені пообіцяли, що передзвонять. І дійсно, на другий день Микола Гурак передзвонив мені і сказав цікаву річ», – запевняє журналіст Віталій Мацьоцький.

matsiockyj

«Начальник управління патрульної поліції Івано-Франківська Дмитро Міхалець користується службовим автомобілем «Volkswagen Passat» В6. Цей автомобіль зареєстрований на Управління державної патрульної інспекції УМВС в Івано-Франківській області у 2009 році. І на автомобілі встановлені номера на синьому фоні 0578», – повідомив прес-секретар патрульної поліції Микола Гурак.

Результат пошуку зображень за запитом "микола гурак поліція івано-франківськ"

«А ті номера, що були на Пасаті?, – запитав Вітаій Мацьоцький.

«Я не впевнений, що то був автомобіль саме нашого начальника управління», – відповів представник поліції.

«По автомобілю, я Вам раджу переглянути ролики, де Дмитро Міхалець там сидить за кермом цього «Пасата». Є як він сидить за кермом, як він керує цим транспортним засобом і з цим номерами і ще й розмовляючи під час руху по мобільному телефону. Тобто, можете глянути, що це все таки той автомобіль, яким керував Дмитро Міхалець. Тому я думаю, що він не може чотири місяці їздити і не знати, що у нього не голубі номера, а білі і зовсім від іншого автомобіля», – порадив журналіст.

Віталій Мацьоцький не вірить у версію прес-секретаря поліції, каже, що коментар відкоректований самим Міхальцем.

«От така ситуація, тобто машина схожа, але вони не знають чия машина. Я не думаю, що цей «брєд» придумав сам Микола Гурак. Я думаю, що з приводу цього давав вказівки, як мінімум сам Дмитро Міхалець, бо це його службовий автомобіль.  Дмитро Міхалець забув, що майже півроку тому, коли я спілкувався з ним в Управлінні патрульної поліції він безпосередньо на цьому «Пасаті» їхав з цими самими номерними знаками, їхав за кермом і розмовляв по мобільному телефону.

Я вважаю, що Дмитро Міхалець – це випадкова людина на цій посаді. Він не має там бути. Він може патрулювати місто, на велосипеді там їздити. Думаю, що керувати Управлінням патрульної поліції в місті Івано-Франківську йому не можна, тому що його підлеглі беруть з нього приклад, коли він порушує сам законодавство, як він сам порушує ПДР, – вони аналогічно так і поступають і тому у нас такі проблеми виникають з тою патрульною поліцією. Навіть, пам’ятаєте, була інформація про ДТП з Дмитром Міхальцем і маршрутним автобусом. Коли автобус заїхав йому з «зад». Очевидці, які бачили це ДТП, коли воно оформлялося, мені повідомили, що даний «Passat» був саме на цих номерах. От мені цікаво, як оформили дане ДТП? Зрозуміло, що водій автобуса винен, бо не дотримався дистанції. Але як оформили саме це ДТП? Тобто оформляють двох учасників дорожньо-транспортної пригоди. Вони обоє реєструються. Як був зареєстрований «Passat» з «лівими» номерами, як він внесений у документи був? Свідки казали, що вони можуть підтвердити, що вони на 100% впевнені, що були саме ці номерні знаки. Оскільки вони навіть не здогадувалися, що Дмитро Міхалець може їздити на якихось там «лівих» державних номерних знаках. Думали. Що ці номери дійсно відповідають цьому автомобілю. До речі, я спілкувався з людьми, які займаються оперативно-розшуковою діяльністю, і я питався про процедуру використання «лівих» номерних знаків. Як мені пояснили всі оперативники, інші номерні знаки, але вони видаються, також вони прив’язані до цієї марки автомобіля, до цього кольору автомобіля, до року і, навіть, код вказаний у свідоцтві про реєстрацію транспортного засобу. Просто власник якийсь там Василь Петрович, чи баба Параска. Тобто цей автомобіль, якщо його «пробити» не пов’язаний із якоюсь службою, яка займається оперативно-розшуковою діяльністю. Так працюють ці «фейкові» номерні знаки. А тут собі причепили номера, які були на «Патролі» на «Пасат». А якщо він завтра когось зіб’є на цій машині? То як тоді знайти крайнього? Ну, «Патрол» збив і все. Я думаю, що це просто «безпредєл». Я не знаю, може якась служба зацікавиться? Може, якась служба моніторингу над керівником патрульної поліції зацікавиться? Хоча, недавно по «1+1» Дмитро Міхалець відмазував свою ж службу моніторингу, які збили дідуся на велосипеді, який нібито їх підрізав», – каже журналіст Віталій Мацьоцький.

Нагадаємо, франківські копи збили дідуся на велосипеді, – нові подробиці резонансної аварії (див. ВІДЕО).