Нещодавно в Івано-Франківському господарському суді відбулося слухання справи про скасування рішення Вовчинецької сільської ради від 07.02.08 про затвердження технічної документації із землеустрою на передачу земельної ділянки площею 6,3201 га по вул. Вовчинецькій, 225, с. Вовчинець Івано-Франківської міської ради в оренду АТВТ «Родон»; скасування рішення Вовчинецької сільської ради від 29.02.08, яким погоджено звіт про експертну оцінку земельної ділянки площею 6,3201 га по вул. Вовчинецькій, 225, с Вовчинець Івано-Франківської міської ради; визнання недійсним договору оренди землі від 13.02.08 укладеного між Вовчинецькою сільською радою та АТВТ «Родон»; визнання недійсним договору купівлі-продажу земельної ділянки від 07.03.08 укладеного між Вовчинецькою сільською радою та АТВТ  «Родон»; визнання недійсним державного акту на право власності на земельну ділянку, кадастровий номер 2610190501090030118, виданий АТВТ «Родон» 04.06.08.

Прокуратурою встановлено факти порушення вимог чинного законодавства при укладенні між Вовчинецькою сільською радою та АТВТ «Родон» договору купівлі-продажу земельної ділянки загальною площею 6,3201 га, що дає підстави для визнання такого договору недійсним.

ГК «Соколи» поданий прокуратурою позов підтримав та зазначив, що відчужена земельна ділянка відноситься до земель м. Івано-Франківська, а не до с. Вовчинець, а тому Вовчинецька сільська рада здійснила її відчуження без достатніх на те підстав. Крім того, на цій земельній ділянці розташовано об’єкти нерухомого майна, які належать членам ГК «Соколи», що не було враховано Вовчинецькою сільською радою при передачі в оренду, а в подальшому відчуженні земельної ділянки площею 6,3201 га по вул. Вовчинецькій, 225 в с. Вовчинець.

В результаті суд вирішив скасувати рішення Вовчинецької сільської ради від 29.02.08, яким погоджено звіт про експертну оцінку земельної ділянки площею 6,3201 га по вул. Вовчинецькій 225, с. Вовчинець Івано-Франківської міської ради. А також визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки від 07.03.08, укладений між Вовчинецькою сільською радою та АТВТ «Родон».

Представник ГК «Соколи» Роман Жирун каже, що це ще не завершення «гаражної епопеї» в Івано-Франківську, тому «Соколи» знову звертатимуться до прокуратури. Адже, земельна ділянка площею 6,2207 по розподільчому балансу від АТВТ «Родон» була передана ТОВ «ІКС-Адванс», а від ТОВ «ІКС-Адванс» передана ТОВ «Х-Адванс», якому Вовчинецькою сільською радою видано Державний акт на право власності на спірну земельну ділянку.

«Прокуратура зробила один крок для вирішення цього конфлікту. Питання, чи зробить вона наступний? Адже, потрібно ще подати позов про скасування Державного акту на право власності на земельну ділянку виданого ТОВ «Х-Адванс». Тож ми звертатимемося ще раз до прокуратури», – підкреслив адвокат, представник ГК «Соколи» Роман Жирун.

Нагадаємо, гаражний кооператив “Соколи” існує на території  ще радянського заводу “Родон”, яка до певного часу була на балансі міської ради Івано-Франківська.

У 2006 році Івано-Франківська міська рада передала гаражному кооперативу «Соколи» 6.3201 га землі в оренду на 1 рік, для обслуговування гаражів. Утім, раніше, цією ділянкою користувався АТВТ «Родон», президентом якого був Ярослав Каспрук.

Слід зазначити, що договір «Родону» з міською радою збігав в серпні 2006 року і, з огляду на систематичне порушення пунктів договору, шансів на його продовження не було. Але керівництво «Родону», в особі президента АТВТ Каспрука Ярослава Ярославовича і надалі вимагало від власників гаражного кооперативу плати за оренду землі.

Як з’ясувалося згодом, дана ділянка якимось невідомим чином (без відповідних документів) перейшла з власності міста у власність Вовчинецької сільської ради. Яка 18 липня 2006 року передає в користування АТВТ «Родон» відповідну землю. Згодом 13.02.2008 року укладається договір купівлі-продажу між Вовчинецької сільрадою та АТВТ “Родон”. Як зазначає прокуратура області з порушенням вимог ч.2 ст. 124 Земельного кодексу України без проведення земельних торгів на неконкурентних засадах.

Нагадаємо, історію про Великих сліпих, або як дерибанили івано-франківський завод «Родон» (документи)

За два роки АТВТ «Родон» під керівництвом Каспрука збанкрутувало, а гроші власників гаражів почав збирати його правонаступник – ТзОВ «Х-АДВАНС».

Каспрук 17 травня 2011 року проводить так званий “розподільчий баланс” між АТВТ «Родон» та ТзОВ «ІКС-АДВАНС». Згідно якого від АТВТ до ТзОВ згідно Акту прийому-передачі майна безкоштовно переходить майно заводу в тому числі земельна ділянка на якій розташований кооператив. Ще згодом, від ТзОВ “ІКС-АДВАНС” до ТзОВ «Х-АДВАНС» переходять всі корпоративні права (акції, частки в статутних капіталах, в тому числі всіх дочірніх підприємств), якими володіло АТВТ «Родон». При цьому від «ІКС-АДВАНС» підпис під актом передачі власності ставить директор Каспрук Ірина Олександрівна, дружина Ярослава Ярославовича Каспрука.

Усі ці роки від 2006-го року АТВТ “Родон” а згодом ТзОВ “ІКС-АДВАНС” та ТзОВ «Х-АДВАНС» вимагали від власників гаражного кооперативу плати за оренду землі. Ті її справно платили, незважаючи на щорічні підняття рівня оплати.

Мешканців міста до пори до часу все влаштовувало. Кілька років люди справно платили. Та на початку 2013-го року гаражникам встановили новий тариф, згідно якого вони повинні платити за кожний квадратний метр. Внаслідок цього, сума оплати зросла  від  50 гривень до 70-200 гривень.

Стосунки загострилися ще більше, коли люди дізналися про те, що підприємство Каспрука незаконно приватизувало ділянку площею шість гектарів під їхніми гаражами і таким чином НЕЗАКОННО змушує водіїв плату за в’їзд керівництву «Х-АДВАНСУ». Для тих, хто відмовлявся платити або мав заборгованість, фірма Каспрука встановила шлагбаум та замовила приватну охорону, яка не пускала на територію машини, власники яких заборгували  гроші.

Підлила масла в вогонь позовна заява Прокуратури Івано-Франківської області в господарський суд щодо незаконності приватизації землі під гаражами на основі наявності приміщення “транспортної прохідної” площею 40 кв. м., нібито, для обслуговування якої й була виділена земля площею понад 6,3 га.

У свою чергу, люди створили ініціативну групу, вирішили відновити кооператив та не платити Каспруку.

До кінця 2013 року кооператив було офіційно відновлено. «Соколи» поновили державну реєстрацію кооперативу та відкрито рахунок у філії «Ощадбанку», люди перестали платити «невідомо куди». Проте, Каспрук у судовому порядку намагається повернути землю під гаражами, гаражники, маючи документи про приватну власність (на будівлі багатьох гаражів) відстоюють право самостійно розпоряджатися своїм майном, тож отримавши дозвіл від РЕМ, водії встановили свою підстанцію.

Тримаючись за подачу електроенергії як за “останню соломинку” впливу на членів гаражного кооперативу підприємство Каспрука робило офіційні спроби перешкодити подачі електроенергії в гаражний кооператив. Утім, марно, документи видані ГК “Соколи” в порядку.

Однак, 12 грудня 2015 року невідомими зловмисниками був здійснений підпал трансфоматорної підстанції в с. Вовчинець Івано-Франківської міськради, яка обслуговувала найбільший гаражний кооператив міста “Соколи”.

20151212_13120420151212_131251_HDR

20151212_131255

Техніка, за погодженням з РЕМом була встановлена за кошти ГК “Соколи” за ініціативи мешканців міста – членів кооперативу. В результаті підпалу була повністю виведена з ладу робоча підстанція,  обезструмлено гаражний кооператив на понад 1500 гаражів та частину населеного пункту Тисменицького району с. Колодіївка, яка електрифікується по тій же лінії що й кооператив. Відомо, що у результаті таких дій виведено з ладу підстанцію вартістю понад пів мільйона гривень, придбану за кошти звичайних членів гаражного кооперативу “Соколи”.

Цікаво, що це не перша спроба перешкодити роботі відновленого мешканцями міста ГК “Соколи”: тоді невідомі знищили шлагбаум на виїзді з гаражного кооперативу. Раніше були викрадені документи про реєстрацію гаражного кооперативу. А 23. 10. 2015 року  невідомі особи здійснили зумисний підпал тієї ж підстанції. Щоправда тоді усе обійшлося. Гаражникам вдалось її відновити.

Чи зробить прокуратура наступний крок у вирішенні долі більш як 1500 власників гаражів? Поки цю інформацію у прес-службі не спростовують і не підтверджують.

Версії і надалі слідкуватимуть за розвитком подій.

IMG_3553

IMG_3554

IMG_3555

IMG_3556

IMG_3557

IMG_3558

IMG_3559

IMG_3560

IMG_3561
КПП на основі якого нові власники приватизували територію(нібито для обслуговування “будки” потрібно шість гектарів землі!) заводу Родон по документах НЕ ІСНУЄ!
IMG_3562
Документ, який доводить, що Родон цілком перебував на території міста Івано-Франківськ з відповідними присвоїними адресами будівлям заводу

IMG_3563

IMG_3564
Зверніть увагу на те, хто кому передає власність заводу! П. Каспрук – п. Каспрук

IMG_3565

IMG_3566

IMG_3567

IMG_3568
Проект землеустрою виготовлений і затверджений за один (!) день. Наявність 1500 гаражів – проігнорована

IMG_3569