За ініціативи фракції “УДАР-Громадський Форум” у Івано-франківській міській раді розпочата реалізація Програми теплової модернізації житлового фонду Івано-Франківська на 2013-2015 роки.

Мешканцям івано-франківських багатоповерхівок стає тепліше. Мова йде про тих людей, які скористалися програмою теплової модернізації житлового фонду Івано-Франківська. Реалізація програми обумовлена необхідністю утеплення житлових будинків міста та розвитку енергозбереження в регіоні. За словами ініціатора реалізації програми Юрія Солов’я – енергозберігаюче утеплення будинків – це дуже важлива річ. Адже в залежності від року побудови житлових будинків, а відповідно від коефіцієнта енергозбереження, затрати на енергоносії перевищують європейські нормативи у 2-4 рази. За оцінками фахівців, лише за рахунок утеплення будівель можна зекономити близько 25% від можливості енергозбереження, які є на сьогодні.

Поряд з цим, якщо не брати до уваги те, що більша частина нашого житлового фонду створювалась за радянських часів, коли були зовсім інші підходи до утеплення, можна абсолютно швидко досягти хороших результатів у сфері енергозбереження. При цьому відносно не складним та дешевим шляхом. До речі, цей шлях свого часу вже пройшли наші сусіди: Польша та Угорщина, де успішно проводиться енергозберігаюча санація будинків, які входять до житлового фонду.

Саме тому основні роботи по програмі теплової модернізації будинків у Івано-Франківську передбачають утеплення стін (міжпанельні шви, утеплення панелей), встановлення та заміну вікон, вхідних дверей та віконно-балконних конструкцій сходових кліток.

Гарантія на утеплені стіни – не менш ніж 25 років. Підрядники йдуть на такі обіцянки, оскільки використовують в роботі вдвічі товстіший від звичного пінопласт. І застосовують унікальну технологію ізоляції вікон та дверей балконів мінеральною ватою.

Протягом цього року учасниками програми модернізації стануть майже 20 будинків.

Фінансування програми здійснюється шляхом поєднання бюджетних та приватних інвестицій. Джерелами фінансування є, зокрема: власні кошти управителів житлового фонду (в тому числі КП “Єдиний розрахунковий центр” та КП “Дирекція замовника”, отримані як власні надходження чи через формування статутних фондів).

Дольова участь співфінансування учасників Програми здійснюється відповідно до років реалізації у таких відсотках:
1. 2013р.- власні кошти управителів житлового фонду у розмірі 50 %, кошти співвласників та наймачів об’єктів житлового фонду (квартир та нежитлових приміщень) у розмірі 50 %.
2. 2014р.- власні кошти управителів житлового фонду у розмірі 40 %, кошти співвласників та наймачів об’єктів житлового фонду (квартир та нежитлових приміщень) у розмірі 60 %.
3. 2015р.- власні кошти управителів житлового фонду у розмірі 30 %, кошти співвласників та наймачів об’єктів житлового фонду (квартир та нежитлових приміщень) у розмірі 70 %.

Координатор проекту: Володимир Стефанків (0666618637)