“Вчора близько 11:30 нам зателефонували з Коломиї і сказали приїхати в міліцію та у Правий сектор, щоб розібратись з майном мого брата, покійного владики Коломийсько-Чернівецької єпархії Миколи, спадок котрого повинен перейти мені.” – зазначив у розмові Василь Сімкайло.

Він також додав, що єпархія відмовляється віддати приватне майно свого брата, видаючи його за церковне.

“Близько 12 години дня я з дружиною і двома синами, сівши в машину, поїхали в Коломию і зателефонували за тим номером, котрий телефонував додому. Вони представились Правим сектором і запросили в свій офіс та почали говорити зовсім інші речі. Звинуватили нас в тому, що ми вимагаємо церковне майно. Після чого, почали вимагати від нас заяви, про відмову від спадку. Ми не відмовились і спробували покинути офіс, але люди у масках звалили мене на землю, потягнули в кімнату, потім заламали моїх синів і з складеними руками завели в кімнату, дружина залишилась в офісі. Після чого, мене били, товкли головою об стіну, поставили мене на коліна, хоч я і так без однієї ноги. Синам заламали руки, підставили пістолет до голови. Їх били палицями, забрали мобільні телефони.

Коли мені стало погано і піднявся тиск, вони посадили мене в машину та відпустили дружину.

ps1

ps2

Зловмисники сказали, що у випадку, якщо я не напишу заяву на відмову майна мого брата, то вони цього так не залишуть і приїдують додому з’ясовувати все зі мною і моєю родиною.

Синів з офісу через чорний вихід направили в міліцію, звідки згодом їх відпустили.

Нас запрошували в міліцію, а потрапили – в Правий сектор. Вони всі були в чорних масках, окрім одного”, – підсумовує пан Василь.

У тому, що сталося, Василь Сімкайло звинувачує Коломийсько-Чернівецького єпископа Владику Василя Івасюка.

“Я вважаю, що цих людей викликав Коломийсько-Чернівецький єпископ Владика Івасюк Василь. Це його вказівка, вся інформація йшла від нього до Правого сектору, і про майно, і про заяви.

Коломийсько-Чернівецька єпархія подала на мене до суду, вони відсуджують майно мого брата.

В червні 2013 року в Івано-Франківську була відкрита кримінальна справа на владику Івасюка за те, що він одразу після смерті обікрав приватну квартиру мого брата, в Івано-Франківську. Але мені сказали забрати заяву, оскільки він не може виїхати за кордон і отримати гуманітарну допомогу.

По факту вчорашніх подій ми звернулись до Івано-Франківського міського відділу міліції, але вона якимось чином була направлена в Коломию по місцю прописки.

Зараз плануємо писати заяву в Генеральну прокуратуру України, Івано-Франківську та Коломийську, будемо звертатися за допомогою, бо не має розв’язки в цій справі” , – продовжив Василь Сімкайло.