Місцева влада дуже стурбована тим, що останнім часом у ЗМІ з’являлась інформація про можливі масштабні провокаційні акції в Західній Україні 1 та 9 травня. Мовляв провокатори хочуть влаштувати марші нібито прихильників СС «Галичина», які вигукуватимуть гасла, що абсолютно не сприймаються мешканцями південно-східних областей. Тобто в такий спосіб Захід України хочуть показати як край, де відроджується неонацизм.

Охоронці порядку в місті закликають мешканців Івано-Франківська і Прикарпаття вести себе культурно та цивілізовано. Старатися не порушувати громадський порядок і утриматися від участі та організації у масових акціях.

До слова, минулого тижня на засіданні Ради оборони області рекомендували відмовитися від проведення масових заходів у 1-2 та 9 травня. Щоб таким чином не провокувати нікого.

А на сесії обласної ради депутат Василь Попович попросив правоохоронців провести «виховну роботу» з представниками партії КПУ та Партії регіонів. Щоб цього року вони не займалися тим, що й завжди. І сказав чітко і ясно: «Сидіть тихенько вдома і не дражніть місцеве населення». Дуже цікаво дізнатися як має виглядати ця «виховна робота». Може пан Василь сам хоче взяти участь у цьому виховному процесі.

От не розумію чого він добивається. Якщо людина хоче уникнути провокацій чи інших дій, які їй не подобаються то не обов’язково так голосно на цьому наголошувати. Ще й тепер коли ситуація в державі ще не стабілізувалася. Крім того, ми живемо у місті де населення не дуже й святкувало 1-2 травня, в ці дні люди зазвичай тішилися вихідними лише тому, що могли посадити городи. І масові акції до травневих свят у нас не проводилися.

Щиро вірю, що цього року не буде ніяких закликів, мітингів і подібних речей. Бо що не кажіть, а події Майдану трохи «прочистили» мозок усім, а якщо не усім то більшості точно. От не факт що усі прикарпатські політики входять у цю більшість.

Щоб усіх заспокоїти і запевнити, що у місті буде тихо і спокійно начальник УМВС в Івано-Франківській області Олександр Вакуленко наголосив, що із сьогоднішнього дня ввесь особовий склад органів УМВС області переведено на посилений режим населення служби.

Прогнозувати перебіг подій у найближчі дні поки рано. Поживемо побачимо.